„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.5 (78)

2007-iųjų gegužės 11 d.


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


 

Kauniečiai paminėjo Gyvybės dieną

Į Gyvybės dienos šventę Vilniuje
kauniečius išlydi arkivyskupas
Sigitas Tamkevičius
ir mons. Vytautas Grigaravičius

Balandžio 29-ąją, sekmadienį, kartu su visos Lietuvos žmonėmis Kauno arkivyskupija minėjo Pasaulinę gyvybės dieną. Šia proga kauniečiai dalyvavo pirmą kartą Vilniuje surengtoje šeimų šventėje – akcijoje „Šeima – gyvybės lopšys”. Atsiliepdami į jos rengėjų – Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos – kvietimą drauge liudyti visuomenei šeimos džiaugsmą ir svarbą sekmadienį į sostinę išsirengė organizuotas kauniečių šeimų būrys ir, suprantama, pavienės šeimos, vykusios savo transportu, bei važiavusieji Lietuvos geležinkelio traukiniu, į kurio vagoną keliauti nemokamai jau savaitės viduryje nebuvo likę laisvų vietų. Dviem autobusais, trimis mikroautobusiukais (iš Domeikavos, Petrašiūnų parapijų bei „Caritas“ organizacijos) vykusius keliauninkus, tarp kurių buvo daug vaikų, Kauno pilyje sekmadienio rytą palaimino arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, išlydėjo Kauno I dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičius. Transporto priemonės buvo papuoštos akcijos plakatais, o kelionės dalyviai turėjo skrajučių, margaspalvių balionų, jiems Šeimos centras buvo parengęs ir informacinius lankstinukus.

Arkivyskupijos tikintieji, kurie negalėjo dalyvauti šeimų eisenoje Vilniuje, Gyvybės dieną „Švęskime gyvenimą” paminėjo savo parapijose. Šeimos centras joms išplatino rekomendacijas kviesdamas kuo prasmingiau ją švęsti Viešpaties akivaizdoje su savo bendruomenių nariais. Kartu su maldavimais šią dieną pasiūlyta pagyvinti vaikų darbeliais, parapijiečių susibūrimais bičiuliškai pabendraujant, apmąstant gyvybės bei gyvenimo prasmingumą. Taip pat buvo išplatintas šių metų Gyvybės dienos himnas „Švęskime gyvenimą“, sukurtas pagal kun. Kęstučio Trimako eiles ir įrašytas Kauno Arkikatedros jaunimo grupės „Agapė”.

Pasaulinei gyvybės dienai dedikuotas ir kauniečius itin sudominęs sakralinės džiazo muzikos koncertas tą patį sekmadienį surengtas Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje. Čia koncertavo džiazo atlikėjai Artūras Anusauskas ir Neda Malunavičiūtė.

Arkivyskupijos Šeimos centras Gyvybės dienai skirtą laidą parengė per „Marijos radiją“ (vedė centro darbuotoja Jurgita Ščiukaitė), o Kauno mokyklų 6–9 klasių mokiniams vedė užsiėmimus apie gyvybės vertę, jos išsaugojimo svarbą, šeimos, lytiškumo ugdymo tema. Šie užsiėmimai rengiami nuolat, jų pageidauja pačios mokyklos. Dailės gimnazijos moksleiviams per pamokas pasiūlyta piešti tema „Šeima – gyvybės lopšys“, o darbai vėliau eksponuoti Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Lietuvos žemės ūkio universitetuose, parengiant parodėles kartu su šių mokymo įstaigų akademinės sielovados grupių nariais.

Kauno arkivyskupijos spaudos tarnyba

Ričardo ŠAKNIO nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija