Atnaujintas 2005 gruodžio 30 d.
Nr.99
(1400)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai

Visuotinis nuovargis

Petras KATINAS

Vienas garsus Rusijos politologas neseniai pareiškė, kad jokios „oranžinės“, „tulpių“ ar panašios revoliucijos Rusijoje nebus, o jeigu ji vis dėlto bus, tai ta revoliucija bus raudonai ruda. Paprastai tariant, nacistinė-komunistinė. O prielaidos raudonai rudųjų atėjimui beveik idealios. Todėl neatsitiktinai Kremliaus strategai iš prezidento V.Putino administracijos, aiškiai sunerimę dėl nesenų imigrantų bruzdėjimų ir siautėjimų Prancūzijoje, įsakė televizijų kanalų vadovams, kad tie nekurstytų nereikalingų emocijų, daugiau pateiktų visuomenę raminančių komentarų. Iš tiesų tokie komentarai pasipylė kaip iš gausybės rago. Rusijoje, pasirodo, padėtis visiškai kitokia nei Prancūzijoje. Ir tadžikai ar kiti išeiviai iš Vidurinės Azijos ramūs kaip avinėliai, ir azerbaidžaniečiai su armėnais laiko Rusiją savo antrąja tėvyne, o moldavai tiktai ir taikosi, kaip čia vesti žmoną rusaitę ir prisiregistruoti Maskvoje ar kitame kokiame nors dideliame mieste. Visi nieko daugiau netrokšta, kaip tiktai dirbti, o ne maištauti.


Libija atšaukė mirties bausmę užsienio medikams

Penkios medicinos seserys
iš Bulgarijos ir palestinietis gydytojas
laukia Libijos Aukščiausiojo
Teismo nuosprendžio

Libijos Aukščiausiasi Teismas atšaukė mirties bausmę užsieniečiams medikams už tai, kad jie esą žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) virusu užkrėtė 426 vaikus. Maždaug 50 šiuo virusu užsikrėtusių vaikų vėliau mirė. Mirties bausmė sušaudant buvo paskirta penkioms medicinos seserims iš Bulgarijos ir vienam palestiniečiui gydytojui, dirbusiems Viduržemio jūros Bengazio uostamiesčio ligoninėje. Medikai teigė, kad jie tapo atpirkimo ožiais, o tragedijos priežastis buvo prasta higienos būklė Libijos ligoninėje, kurioje jie dirbo 1999 metais.


Gulaguose mažai pokyčių

Petras KATINAS

Reuters agentūros korespondento
A.Melichovo nuotraukos

Rugsėjo 22 dieną Maskvos teismas nuteisė aštuoneriems metams kalėti buvusį „Jukos“ naftos kompanijos vadovą Michailą Chodorkovskį. Daugelis ne tik Vakaruose, bet ir Rusijoje tvirtina, jog byla prieš M.Chodorkovskį yra politinė, nes, žinant verslo sąlygas Rusijoje, prisikabinti prie įvairių finansinių ar panašių pažeidimų visiškai nesunku. Tuo labiau kad apie Rusijos teisėjų ar prokurorų nepriklausomumą negali būti net kalbos. Tokių požymių buvo B.Jelcino valdymo laikais, tačiau atėjus V.Putinui vėl viskas liko kaip anksčiau. Kaip ir sovietiniais laikais.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija