Atnaujintas 2006 kovo 3 d.
Nr.18
(1418)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai

Priverstinė emigracija – valdžios vykdomas genocidas

Dr. Adolfo Damušio duomenimis, Lietuva per Antrąjį pasaulinį karą ir pokarį (1940-1959 metais) neteko daugiau nei milijono žmonių (arba 34 proc. visos tautos).

Artėjant antrajai bolševikų okupacijai iš Lietuvos į Vakarus pasitraukė apie 60 tūkst. žmonių. Atrodo, neįtikėtinai mažai. Gal nebuvo galimybių, gal buvo didelis prisirišimas prie gimtosios žemės, gal nebuvo išsamios informacijos apie sovietų valdžios vykdomą genocidą. Leninas jau 1918 metais prie Šiaurės ašigalio, Solovecų salose, stačiatikių vienuolyne įkūrė koncentracijos stovyklas, kur kalėjo ir Kaišiadorių arkivyskupas Teofilius Matulionis bei 12 lietuvių kunigų, kurie po bolševikų revoliucijos buvo suimti kaip katalikų kunigai Rusijoje.


Galime atnaujinti ir save, ir visuomenę

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos kreipimasis į Lietuvos tikinčiuosius

Europa išaugo iš krikščioniškosios kultūros. Visi pagrindiniai Europos Sąjungos dokumentai, nors to ir nenorima įvardyti, iš esmės remiasi krikščioniškomis vertybėmis. Lietuva – katalikiškas kraštas. Gyvenimas pagal Katalikų Bažnyčios reikalavimus formuoja atitinkamus įpročius. Tikėjimas įauga į žmonių gyvenimą. Tokios krikščioniškos vertybės kaip subsidiarumas, solidarumas, bendras gėris, asmens vertė susijusios viena su kita. Jos – žmogaus ir visuomenės išlikimo ir klestėjimo garantas.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija