Atnaujintas 2006 rugsėjo 29 d.
Nr.73
(1473)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai

Popiežius atskyrė nuo Bažnyčios buvusį Zambijos arkivyskupą

Popiežiaus ekskomunikuotas
Zambijos arkivyskupas
Emanuelis Milingas

Popiežius Benediktas XVI ekskomunikavo, arba kitaip tariant - atskyrė nuo Bažnyčios, buvusį Zambijos sostinės Lusakos arkivyskupą Emanuelį Milingą, kuris Jungtinėse Valstijose neteisėtai į vyskupus įšventino keturis vedusius vyrus. Pastarieji buvo nuo Katalikų Bažnyčios atskirtos senkatalikių bendruomenės vyskupai.

E.Milingas, neseniai įkūręs vedusių kunigų draugiją, buvo automatiškai ekskomunikuotas dėl „vis gilėjančio atotrūkio“ nuo Bažnyčios normų ir už tai, kad „tarp tikinčiųjų sėjo susiskaldymą bei sumaištį“.


Neramus politinio rudens sezonas

Petras KATINAS

Po vasaros atostogų ES šalyse – bendrijos naujokėse – prasidėjo neramus politinio rudens sezonas. Čekijoje jau keli mėnesiai nepavyksta suformuoti normalios, parlamento daugumos pasitikėjimą turinčios vyriausybės. Vis gilėjanti politinė krizė ištiko Vengriją, o didžiausia ES naujokė – Lenkija atsidūrusi labai neaiškioje padėtyje. Varšuvoje jau garsiai šnekama apie pirmalaikius Seimo rinkimus, nes žlugo valdančioji koalicija, išsilaikiusi tik keturis mėnesius.


Būdai išsaugoti valdžią

Rusijos prezidento V.Putino atstovas pareiškė, jog, nepaisant to, kad Rusijos Federacijos tarybos pirmininkas Sergejus Mironovas, Dūmos vicepirmininkas V.Žirinovskis, Šiaurės Osetijos vadovas Taimurazas Mamsurovas, marionetinės Čečėnijos premjeras Ramzanas Kadyrovas ir kiti pasiūlė V.Putinui balotiruotis į prezidentus trečiajai kadencijai, jis to nedarys.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija