2009 m. birželio 3 d.
Nr. 43
(1735)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai

Paminėta Vaikų gynimo diena

Simona Aginskaitė

Koncertuoja Dusetų kultūros
namų vaikų etnografinis ansamblis

Birželio 1-ąją paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Teigiama, kad daugelis pasaulio vaikų vis dar kenčia nuo skurdo ir bado, o turtingose šalyse viena iš pagrindinių problemų – susvetimėjimas šeimoje ir per mažas dėmesys vaikams.

Jungtinės Tautos kasmet praneša apie milijonus nuo ligų ar bado mirštančių vaikų, taip pat apie negalinčius lankyti mokyklų. Daugiau kaip pusė pasaulio vaikų gyvena šeimose, kur fizinis ir psichologinis smurtas yra įprastas, o kas dešimtas vaikas tampa suaugusiųjų agresyvaus elgesio auka. Šalyse, kuriose skurdo problemos nebeaktualios, kalbama apie vis didesnį susvetimėjimą šeimoje – per mažą tėvų dėmesį vaikų raidai ir laisvalaikiui.

Lietuvos vaikų teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalašavičiūtė teigia, kad šios tendencijos stiprėja ir pas mus – su vaikų nepriežiūra susijusių skundų pastaraisiais metais gaunama vis daugiau. Taip pat Lietuvoje pastebimas ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų trūkumas, ypač rajonuose. Daugiau dėmesio turi būti skiriama vaikų smurto mokyklose ir patyčių prevencijai.

Baiminamasi, kad dėl krizės vaikų teisės gali dar labiau nukentėti. Vaikų teisių kontrolierė teigia, kad mažinamos pašalpos, atsisakoma finansuoti daugelį užimtumo įstaigų, skiriamas mažesnis dėmesys vasaros poilsiui. Visa tai gali sukelti socialinių problemų ateityje ir didinti vaikų skurdo riziką.

Jono PETRONIO nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija