2009 m. spalio 14 d.
Nr. 72
(1764)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai

Grybų šventėje netrūko nei svečių, nei linksmybių

Rūta AVERKIENĖ

Kinijos ir Prancūzijos ambasadoriai
su Perlojos dainininkais

Varėnoje nušurmuliavo keturioliktoji Grybų šventė. Pati didžiausia Varėnos krašto šventė grybautojų, surinktų grybų, gausybės svečių iš Lietuvos ir užsienio, linksmybių ir dzūkiškų gėrybių skaičiumi Varėną vienai dienai pavertė didmiesčiu. Šiemetė šventė – vienas iš ciklo „Tūkstantmečio aidai Varėnoje“ renginių.

Išpuoštuose seniūnijų kiemeliuose visą dieną koncertavo saviveiklininkai, buvo demonstruojami senieji dzūkų amatai ir verslai: verpiama, audžiama, liejamos žvakės, verdamas degutas, kalama geležis, pinami šiaudiniai dirbiniai, krepšiai iš balanų ir šaknų... Čia pat vietoje sumeistrautų gaminių buvo galima nusipirkti, o demonstruojamų amatų – ir pasimokyti. Senieji dzūkų buities ir darbo rakandai senienų turguje dairėsi naujų šeimininkų. Visa šventė kvepėjo dzūkiškais valgiais – kas norėjo, jų galėjo vietoje paskanauti arba nusipirkti lauktuvėms.


Rogučių trasa jau veikia

Vytautas BAGDONAS

Skriejame su vėjeliu

Ant legendomis ir padavimais apipinto Kalitos kalno Anykščiuose kiekvieną žiemą renkasi gausūs būriai slidininkų. Kalnų slidinėjimo centras „Kalita“ žinomas visoje Lietuvoje. Slidinėti į Anykščius traukiama netgi ir tada, kai laukuose trūksta sniego – mat puikiausiai galima slidinėti ir ant dirbtinio sniego, kurį pagamina specialios „patrankos“.

Anykščių rajono savivaldybės ir Anykščių turizmo centro rūpesčiu ir pastangomis Kalitos kalnas tapo traukos centru tiek patiems anykštėnams, tiek ir jų svečiams. O rugsėjo 1-ąją buvo iškilmingai atidaryta ką tik įrengta vasaros rogučių trasa. Rogučių trasą atidarė Anykščių rajono meras  Sigutis Obelevičius, užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, kiti garbūs svečiai. Anykščių dekanas, Anykščių parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas pašventino įrenginius, o valstybinio Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vadovė Nijolė Kliokienė Anykščių rajono savivaldybei įteikė  gintarinę žvaigždę už sėkmingą turizmo plėtojimą ir naujų turistinių objektų įrengimą. Rogučių trasos atidaryme dalyvavę svečiai, žurnalistai, politikai pirmieji ir išbandė naująją atrakciją. Kadangi rogučių trasa buvo atidaryta naujųjų mokslo metų dieną, tądien ir dar keletą dienų čia nemokamai galėjo pramogauti visų rajono mokyklų pradinukai. Ir dabar ant Kalitos kalno netrūksta lankytojų, kartais netgi tenka pastovėti ir eilėje.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija