2009 m. lapkričio 11 d.
Nr. 79
(1771)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


 

Šiame numeryje:

Politikos
apžvalgininko
Kęstučio Girniaus
komentarai –
su Kremliaus
prieskoniais?

Apie sunkmečio
valdymo būdus

Ir vis dėl tos laisvės

Atminimo žodžiai
ir gėlės

Palydėjo Vietinės
rinktinės karį

Europos teismas prieš kryžius mokyklose

Mindaugas BUIKA

Kryžiai mokyklų klasėse atspindi
kultūrinį ir dvasinį paveldą

Įpareigojimas kompensuoti „moralinę žalą“

Mes jau esame pripratę prie įvairių Europos institucijų sprendimų, nukreiptų prieš krikščionybę, dorą, gyvybę ir šeimą. Reikia tik prisiminti gėdingą Europos parlamento spjūvį Lietuvai, kai jis savo priimta rezoliucija išpeikė tautos įstatyminį siekį apginti vaikus nuo neigiamos informacijos poveikio. Tačiau jeigu lietuvių politikai, nuolankiai linkčiodami Briuseliui (kaip buvo įpratę linkčioti Maskvai), ėmė skubiai taisyti „klaidas“, tai nesenas Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimas, kad kryžiai Italijos mokyklose neva kenkia vaikų emociniam vystymuisi, sukėlė tikrą protesto audrą šalies politiniuose sluoksniuose.


Tautinėms bendrijoms svarbu puoselėti savo išskirtinumą ir būti lojalioms Lietuvai

Tautinių bendrijų tarybos pirmininku išrinktas Mahiras Gamzajevas

Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas
Mahiras Gamzajevas

Spalio 29 dieną Tautinių bendrijų tarybos (TBT) pirmininku balsų dauguma išrinktas Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos lyderis Mahiras Gamzajevas. Iki šiol nei Baltijos šalyse, nei kitose Europos valstybėse azerbaidžaniečiai dar nebuvo renkami į tokio pobūdžio pareigas. Tačiau M. Gamzajevas šio fakto nesureikšmina. Tautinių bendrijų tarybos nuostatose, be kita ko, rašoma, jog „TBT ir jos vadovas privalo rūpintis tautinių mažumų tautinio identiteto saugojimu, stebėti, kaip Lietuvoje įgyvendinami įstatymai, reglamentuojantys tautinių mažumų teises, ugdyti tautinę toleranciją ir pakantumą, šalinti rasizmo, ksenofobijos apraiškas, skatinti diskusijas šiais klausimais, siekti, jog Lietuvos gyventojai, priklausantys tautinėms mažumoms, įsilietų į šalies visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą, analizuoti įstatymų ir teisės aktų projektus, kuriuose numatoma spręsti tautinėms mažumoms aktualius klausimus, teikti pastabas bei siūlymus Seimo komitetams, Prezidentui, Vyriausybei, savivaldybėms“. Su naujuoju TBT pirmininku Mahiru GAMZAJEVU kalbasi „XXI amžiaus“ žurnalistas Gintaras VISOCKAS.


Berlyno sienos griuvimo 20-metis

20-ųjų Berlyno sienos griuvimo metinių išvakarėse Vokietijos sostinėje susirinkusi minia prisiminė tas džiaugsmingas akimirkas, kurios išpranašavo komunizmo pabaigą Europoje. Pirmadienį prie Brandenburgo vartų metinių ceremonijoje drauge su šimtatūkstantine minia dalyvavo Europos lyderiai ir JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton. Palei liniją, kuria prieš 20 metų ėjo Berlyno siena, jau sekmadienį vokiečiai apžiūrinėjo tūkstantį į eilę sustatytų gigantiškų domino kauliukų. Jie buvo nuversti per pirmadienį vykusią ceremoniją. Sienos parke berlyniečiai palei buvusią sieną surišo girliandą nosinaičių, simbolizuojančių ašaras, atsisveikinimą, džiaugsmą ir mainus tarp Rytų ir Vakarų. Penktadienį buvo atidengtas 1,3 kilometro restauruotas betono sienos ruožas. Ilgiausias išlikęs Berlyno sienos fragmentas po beveik dviejų dešimtmečių buvo kruopščiai restauruotas, o menininkai iš naujo išpiešė spalvingus grafitus, kuriais siena buvo išmarginta po jos istorinio griuvimo. Nutarus restauruoti šį sienos fragmentą, beveik 90 menininkų iš viso pasaulio prieš metus susirinko atnaujinti savo kūrinių. Restauravimo projektas kainavo daugiau nei 2 mln. dolerių, jį iš dalies finansavo Berlyno valdžia. Šis istorinis paminklas yra svarbus turistų traukos centras. Ant sienos išpiešti įvairūs padalintos Vokietijos ir jos susivienijimo epochą įamžinę paveikslai. Berlyno meras Klausas Voveraitis per atidengimo ceremoniją sakė, kad išpiešta siena „yra dokumentas, kuris ateities kartoms padės įsivaizduoti, ką reiškė ši siena“.


Metai, kai pildosi svajonės

Alvyra GRĖBLIŪNIENĖ

Renginio dalyviai prie kun. Antano
Miluko namo-muziejaus

Akių gydytojai ir poetei Daliai Milukaitei-Buragienei šie metai ypatingi: ji šventė gimimo jubiliejų, išleido 20-ąją poezijos knygelę „Paliesiu gerumo spinduliu“ ir kartu su vyru įgyvendino svajonę – atidarė kun. Antano Miluko muziejų.

Spalio mėnesį Šeštokų bibliotekoje vyko poezijos popietė „Paliesiu gerumo spinduliu“. Popietę vedė Nepriklausomų rašytojų sąjungos (NRS) pirmininkas Vladas Buragas ir bibliotekininkė Vilija Labenskienė. Jubiliejinę poezijos rinktinę, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui ir asmeniniam jubiliejui,  pristatė ir eiles skaitė jos autorė D. Milukaitė-Buragienė. Knygelėje poetė talentingai sukūrė kolegų, artimų žmonių, pažįstamų literatūrinius portretus – akrostichus.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija