2010 m. sausio 27 d.
Nr. 7
(1792)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Aktyvaus visuomenės veikėjo netekus

Saulius Pečiulis. 2007 m.
Dail. Stasio POVILAIČIO nuotrauka

Sausio 19 dieną mirė Saulius Pečiulis – ekonomistas, rašytojas, aktyvus visuomenės veikėjas, Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys. Netekome nuoširdaus žmogaus, gabaus kūrėjo, kelių knygų autoriaus.

Saulius Pečiulis gimė 1960 metų spalio 5 dieną Vilniuje. 1983 metais baigė Maskvos M. Lomonosovo universitetą. 1986 metais jaunas gabus mokslininkas apsigynė ekonomikos mokslų kandidato (dabar – daktaro) laipsnį. Nuo 1986 metų rudens pradėjo dirbti Vilniaus pedagoginiame universitete. 1988 balandžio 21 dieną „Komjaunimo tiesoje“ publikuotame straipsnyje viešai prabilo apie masines tremtis, pokario partizanų kovas ir stalinines represijas. Balandžio 22 dieną S. Pečiuliui išsirengus į turistinę kelionę po Rumuniją kartu su juo traukinyje važiavo keli KGB pareigūnai. Traukiniui artėjant prie Rumunijos sienos S. Pečiulis buvo kagėbistų užpultas, sumuštas ir surakintas antrankiais. Paskutinėje stotelėje prieš kertant Rumunijos sieną jis buvo išlaipintas iš traukinio, išgabentas į Černovcų psichiatrijos ligoninę ir įkalintas griežto režimo psichiatrijos skyriuje. Čia jam teko praleisti daugiau nei mėnesį. Grįžęs į Lietuvą, Saulius Pečiulis tapo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu, aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje, važinėjo po Lietuvą, kalbėjo mitinguose, dalyvavo susitikimuose su žmonėmis, rašė straipsnius į Sąjūdžio spaudą.

2003 metais išleista S.Pečiulio knyga „10 sėkmingo gyvenimo paslapčių ne tik asmenims, turintiems psichikos sveikatos problemų“ sukėlė didelį atgarsį. Knyga buvo labai populiari, netrukus išleistas ir pakartotinis tiražas. Režisierius, meno kritikas Vytautas V. Landsbergis rašė: „Perskaitęs šią įspūdingą knygą likau sužavėtas. Man kilo toks klausimas: kas tą knygą parašė ir kam – ar tai nesveiko žmogaus knyga nesveikiems, ar sveiko žmogaus knyga sveikiems? Kuris yra sveikas? Labai rekomenduoju knygą perskaityti tiems žmonėms, kurie tariasi neturintys jokių dvasinių problemų“.

1999–2009 metais S. Pečiulis kaip lektorius važinėjo po Lietuvą, skaitė paskaitas ekonomikos, religijotyros, filosofijos temomis Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir kituose miestuose. Dirbo įvairiose finansų maklerių įmonėse. Pastaruoju metu buvo Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos mokslinis bendradarbis.

S. Pečiulis rašė eiles, kuriose išreikšdavo savo požiūrį į gyvenimą, į aplinką, propagavo savo vertybines nuostatas. Jo eilėraščių pagrindiniai motyvai – Dievas, gamta, meilė, viltis.

S. Pečiulis turėjo tvirtas moralines nuostatas, buvo ryžtingas, atsidavęs darbui ir kūrybai žmogus. Su juo bendravę žmonės jį prisimena kaip įdomų pašnekovą, nuoširdų draugą, sąžiningą, kūrybingą ir Lietuvos likimui neabejingą pilietį.

S. Pečiulis palaidotas Antakalnio kapinių Rašytojų kalnelyje. Atsisveikinimo žodžius tarė Bronius Genzelis, Vytautas Radžvilas, Zigmas Vaišvila, Dainius Razauskas, Aidas Marčėnas, Jonas Mažintas.

Giedrius Grabauskas-Karoblis

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija