2010 m. spalio 8 d.
Nr. 73
(1858)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Angelų sargų diena

Lietuvos policijos kapelionas
kun. Aušvydas Belickas, Lietuvos
kariuomenės ordinaras vyskupas
Gintaras Grušas, Vidaus reikalų
ministras Raimundas Palaitis,
Lietuvos policijos generalinis
komisaras Vizgirdas Telyčėnas
policijos ir visuomenės šventėje
Kaune

Vaikai domino „Aro“ automobilis
Zenono ŠIAUČIULIO nuotraukos

Spalio 2 dieną, šeštadienį, Lietuvos policijos pareigūnai tradiciškai kvietė piliečius kartu paminėti Angelų sargų dieną. Šįkart respublikinė policijos ir visuomenės šventė vyko Kaune. Joje dalyvavo aukščiausi šalies policijos vadovai, policijos pareigūnai iš visos Lietuvos. Renginys prasidėjo 12 valandą Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje aukojamomis šv. Mišiomis už žuvusius ir sunkų, rizikingą bei pasiaukojamą darbą atliekančius policijos pareigūnus.

Šv. Mišių kancelebracijai vadovavo Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas. Pareigūnų kolona ir Raitosios kuopos pareigūnai su žirgais,  lydimi LR VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro, žygiavo į Vienybės aikštę. Čia vyko policijos ir visuomenės šventė. Pareigūnus ir miesto gyventojus sveikino Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, kiti pareigūnai.  Už Lietuvos policiją ir visuomenės saugumą buvo šaunamos patrankos salvės. Gyventojus džiugino VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestras.

Renginio metu pagerbti ir stikline angelo „Gėrio sergėtojas“ statulėle bei padėkomis apdovanoti piliečiai, padėję policijai užkardyti nusikaltimus ar sulaikyti nusikaltimais įtariamus asmenis. Vertingomis dovanomis apdovanoti aktyviausi policijos rėmėjai.

Šventės svečiai stebėjo įspūdingą Vilniaus apskrities VPK Raitosios policijos kuopos pareigūnų pasirodymą su žirgais, „Aro“ rinktinės išminuotojai pademonstravo roboto galimybes, mobiliosios kuopos pareigūnai – kovinės parengties veiksmus, kinologai su tarnybiniais šunimis parodė, kaip sulaikomi teisėtvarkos pažeidėjai, apieškomi įtarimą sukėlę asmenys, surandami kvaišalai.

Šventės metu kauniečiai apžiūrėjo policijos technikos, ginkluotės, specialiųjų priemonių ir technikos parodą, pasivažinėjo riedžiais, matavosi neperšaunamas liemenes, pasitikrino blaivumą. Savo tarnybinius automobilius pristatė užsienio šalių policijos pareigūnai.

Angelų sargų dienos renginiai vyko ir kituose Lietuvos miestuose.

XXI

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija