2010 m. spalio 29 d.
Nr. 79
(1864)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Vatikanas ragina suteikti malonę mirties bausme nuteistam T. Azizui

Buvęs Irako vicepremjeras
ir užsienio reikalų ministras
Tarikas Azizas buvo vienintelis
ministras krikščionis
Sadamo Huseino vyriausybėje

Antradienį Irako aukščiausiasis baudžiamasis teismas skyrė mirties bausmę buvusiam ilgamečiam diktatoriaus Saddamo Husseino režimo vicepremjerui ir užsienio reikalų ministrui Tarikui Azizui. Teigiama, kad toks nuosprendis priimtas dėl politiko vaidmens susidorojant su religinėmis partijomis. Myriop taip pat nuteisti dar du aukšto rango Saddamo Husseino padėjėjai – buvęs vidaus reikalų ministras Saadounas Shakeras ir buvęs diktatoriaus sekretorius Abidas Hamoudas. Visi trys buvę pareigūnai pripažinti kaltais dėl susidorojimo su Irake gyventojų daugumą sudarančių šiitų bendruomenės nariais, numalšinus 1991 metų sukilimą prieš S. Husseiną. Pagal Irako įstatymus, mirties nuosprendžius dar turi patvirtinti prezidento paskirta taryba.

2009 metais T. Azizas buvo nuteistas 15 metų laisvės atėmimo už 1992 metais įvykdytą Bagdade dirbusių 42 prekybininkų egzekuciją, dar septyneri metai kalėjimo jam buvo skirti už kurdų išvarymą iš Irako šiaurės. Tačiau buvęs vicepremjeras paneigė visus kaltinimus. T. Azizas buvo paskirtas Irako užsienio reikalų ministrų 1983 metais, o vicepremjeru tapo 1991 metais. T. Azizas buvo vienintelis ministras krikščionis Sadamo Huseino vyriausybėje.

Jau pirmąją dieną po nuosprendžio paskelbimo Vatikanas paragino suteikti malonę buvusiam Irako vicepremjerui T. Azizui. „Katalikų Bažnyčios pozicija dėl mirties bausmės žinoma, – sakoma Vatikano atstovo spaudai Federiko Lombardžio pranešime. – Mes išties norime, kad nuosprendis T. Azizui nebūtų įvykdytas.“ Atstovas pridūrė, jog diplomatiniais kanalais bus siekiama humanitarinio įsikišimo.

Į nuosprendį T. Azizui greitai reagavo Europos Sąjunga (ES) ir žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“, pareiškusios, jog apskritai yra nusistačiusios prieš mirties bausmę.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija