2010 m. lapkričio 5 d.
Nr. 80
(1865)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Projektą „Gimtasis kraštas:  
įvykiai ir įspūdžiai“ remia:  

  

 

Žagarės tautodailininkai

Bronius VERTELKA

Tautodailininkai Sigita
ir Dalius Udrakiai

Sigita ir Dalius Udrakiai – tautodailininkai: Dalius drožia iš medžio, Sigita tapo paveikslus.

Iš Kelmės rajono kilusi Sigita Žagarės žirgyne susipažino su čia dirbusiu treneriu Daliumi. Neseniai jiedu paminėjo 21 metų vedybinio gyvenimo sukaktį.

Sigita nuo vaikystės mėgo piešti. Dažniausiai moteris tapo gėles, žirgus. Mintys, ką tapyti, kyla netikėtai: kartais akis užkliūna už kokios nors detalės ir pagauna įkvėpimas. „Iš pradžių paveikslą mintyse sukuri, o paskui jį tapai. Vėliau dar kažką pridedi ir taip gaunasi kūrinys“, – pasakoja S. Udrakienė, nutapiusi apie 300 paveikslų.

Drožimu Dalius susidomėjo mokykloje, čia jis lankė medžio darbų būrelį. Apie 2000-uosius jį tarsi kažkas stumtelėjo, kad pradėtų rimtai drožti medį. Stambiausias jo darbas – prakartėlė Anglijos bažnyčioje, taip pat yra padaręs prakartėles Tytuvėnų, Baisogalos ir Žagarės šventovėms. Dalius yra išdrožęs nemažai šventųjų, angelų, padaręs kryžių. Pats didžiausias – maždaug 7 metrų aukščio kryžius Žagarėje, saugantis miestą nuo gaisrų. „Droždamas kryžių labai išsieikvoji, pavargsti, nes darbas turi būti padarytas su meile ir taip, kad patiktų užsakovui“, – sako tautodailininkas.

Dalius dar dirba Jurdaičių socialinės globos namuose, jų gyventojus supažindina su drožyba. Sigita šiuo metu bedarbė. Turėjo smulkųjį verslą, bet jį sužlugdė A. Kubiliaus vyriausybės priimti sprendimai. „Mane iš vargo išvadavo tapytos aguonos. Būdavo, nuvežu tokį paveikslą į mugę ir bemat jį nuperka“, – šypsojosi moteris.

Udrakiai augina du sūnus. Jaunesnysis jau bando tapyti.

Žagarė, Joniškio rajonas
Autoriaus nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija