2012 m. birželio 1 d.    
Nr. 22
(1997)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Reikia aiškumo

Kodėl esant visuomenės reiškiamam nepasitenkinimui dėl prievartinio mergaitės „grąžinimo“ motinai nesigirdi Lietuvos vyskupų balso, jų patarimų? Visuomenė yra ir liko įaudrinta tos širdį veriančios mergaitės pagrobimo operacijos, ji yra sutrikusi ir pasimetusi. Nejaugi prievarta taip įsišaknijusi mūsų valstybėje ir nutarta visuotinai ją vartoti prieš mažamečius bei kitus valstybės piliečius? Gerai, kad kai kurie kunigai stojo ginti prievartaujamos mergaitės prie jos namų, o du kunigai Vilniuje pakvietė į maldą už mergaitę ir jos artimuosius. Bet tai tik vienetiniai atvejai. Kodėl Bažnyčia drąsiai gynė tautą ir tikėjimą sovietiniais metais, nenusileido ateistinei valdžiai, o dabar vis labiau pasiduoda liberaliai valdžiai?..

L. E.

Redakcijos prierašas. Aišku, tikintiesiems ir kitiems žmonėms būtų paprasčiau suprasti, išgirdus savalaikę ir greitą Bažnyčios poziciją esminiais gyvenimo klausimais. Tačiau ne visada galima tą suspėti padaryti, ypač tada, kai įvykiai vyksta labai greitai.

5 puslapyje spausdiname Lietuvos Vyskupų Konferencijos (LVK) pirmininko Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus praėjusią savaitę paskelbtą laišką. Jame išsakytas LVK požiūris rūpimu „Garliavos įvykių“ klausimu.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija