2012 m. lapkričio 9 d.    
Nr. 42
(2017)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

B. Obama – vėl JAV prezidentas

Trečiadienio rytą paaiškėjo, kad dabartinis JAV prezidentas demokratas Barackas Obama įveikė varžovą respublikoną Mitą Romney. Amerikiečiai leido jam valdyti šalį dar ketverius metus. B. Obama užsitikrino daugumą balsų Rinkikų kolegijoje, kuri formaliai dar turės balsuoti gruodį. Prieš rinkimus abiejų kandidatų jėgos buvo apylygės. Apie 2 val. Lietuvos laiku pradėti skelbti pirmieji rezultatai JAV prezidento rinkimuose, kur nugalėtoją nulemia ne šalies rinkėjų balsai tiesiogiai, bet Rinkikų kolegija, į kurią valstijos pagal savo gyventojų skaičių atsiunčia tam tikrą kiekį rinkikų. Pergalei reikia 270 iš 538 rinkikų balsų. Jau 8 val. Lietuvos laiku B. Obama buvo surinkęs – 303 balsus.


Švietimo ministras griauna valstybės pagrindus

Spalio 25 dieną visuomenininkų klubas „Savastis“ priėmė pareiškimą, adresuotą prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo pirmininkei Irenai Degutienei ir ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui, kurį paskelbė portalas www.savastis.lt.

Keičiama atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės koncepcija

Lietuvoje susiklostė tokia praktika, kad Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius savo veiklą ir koncepcijas konstruoja absoliučiai nepriklausomai nuo istoriškai suverenios Lietuvos valstybės idėjos ir liberaliai, t. y. atmesdamas Lietuvos Sąjūdžio proklamuotą tautinės mokyklos idėją, Lietuvos pirmosios nepriklausomybės ir okupacijos metų patirtį išlaikant istorinius nepriklausomos Lietuvos valstybės savimonės siekių pamatus. Šiemet ministras savavališkai pakeitė Mokslo ir žinių dienos paminėjimo datą. Ministro formuojama ir iki pakrikimo pakeista švietimo paskirtis bei tikslas remiasi laisvosios rinkos pelno principu. Akivaizdus tikslas ugdyti ne dvasinį, idealistinį, patriotinį jaunuolio pasaulį, o rengti žmogų tik kaip primityvų Čarlzo Darvino gyvūnijos pasaulyje besirungiantį dėl geresnio išlikimo rinkos elementą, besielį subjektą bet kuriai pasaulio kosmopolitinei monopolijai.


Darbo partijos agitatoriai kvailina visuomenę

Rimvydas Žiliukas

Prezidentė išsakė savo nuomonę apie „kaltinamųjų suole sėdinčią“ Darbo partiją. Galima jai pritarti ir nepritarti, bet negalima nesutikti su tuo, kad toks jos požiūris turi pagrindo. Juk šios partijos atstovai pagarsėjo kalinių ir kitų asocialių rinkėjų balsų supirkinėjimu. Atrodo, dar ne taip seniai buvo kilęs skandalas dėl paties šios partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho falsifikuoto Maskvos aukštosios mokyklos diplomo, o štai dabar jis vėl yra įtariamasis baudžiamojoje byloje dėl milijoninių finansinių machinacijų.


Pagreitį įgaunanti kova

Linas ŠALNA

Antradienį pas Prezidentę žvaliais žingsniais nužygiavusi LSDP delegacija, vadovaujama Algirdo Butkevičiaus, numatyto būti premjeru, tikriausiai nė nenujautė, kad teks patirti didelį nusivylimą – visą savaitę dėliota ir dar išvakarėse sulipdyta naujoji valdančioji koalicija, pasiskirsčiusi net ministrų postus ir kėdes, šalies vadovės buvo atmesta, kol Konstitucinis teismas atsakys į jos klausimą, ar praėjusieji Seimo rinkimai yra teisėti. LSDP lyderiui, pretendentui į premjero postą A. Butkevičiui neliko nieko kito, kaip Prezidentės sprendimą kreiptis į Konstitucinį teismą (KT) dėl Seimo rinkimų rezultatų teisėtumo įvertinimo pavadinti „labai teigiamu“, nors tai sužlugdė visus jo planus. Kalbant apie rinkėjų papirkinėjimus, galima priminti rinkimų apylinkėse seniai komisijų nariais dirbančių prisipažinimus (jeigu jie pakankamai atsivers jums): senbuviai labai įgudę balsus suskaičiuoti savo partijos naudai ir kitos nenaudai, tad rezultatus galima nesunkiai pakreipti norima linkme. Taigi triukšmas dėl „papirkinėjimų“ labai padidintas, įvairiausių pažeidimų būta seniai, ir jie dažniau vyksta tikrai ne išorėje, o komisijų viduje. Ne veltui politikai net negalvoja įvesti balsavimo internetu. Amerikoje jau prieš 20 metų skaičiavimas vykdavo automatiškai, rinkėjo balsas čia pat įskaičiuojamas. Seimo rinkimus laimėjusios LSDP pirmininkas A. Butkevičius po susitikimo su prezidente D. Grybauskaite pareiškė, kad nepaisant to, jog šalies vadovė kreipsis į KT dėl Seimo rinkimų rezultatų teisėtumo įvertinimo, ir jos nepritarimo koalicijai su teisiamųjų suole esančiais vadovais, koalicinė sutartis su Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“ bus pasirašyta, tačiau į ją nebus įtrauktas ministerijų pasidalijimas. Ir tas sutarties pasirašymas išties įvyko Seime iškilmingoje aplinkoje antradienį, tą pačią dieną, kai Prezidentė nutarė kol kas „nevertinti jokių koalicijų“.


Sąjūdininkai ir „Vilnijos“ draugija ragina nekviesti į valdančią koaliciją Lenkų rinkimų akcijos atstovų

Lapkričio 2 dieną „Vilnijos“ draugija ir Lietuvos Sąjūdis kreipėsi į Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių ragindami nesudaryti koalicijos su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovais išrinktame Seime.

Spalio 30 dieną prie trijų partijų formuojamos valdančiosios koalicijos buvo pakviesti prisijungti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai. Tokį valdančiąją koaliciją siekiančių sudaryti Lietuvos socialdemokratų (LSDP), Darbo partijos (DP) ir „Tvarkos ir teisingumo“ (TT) partijų apsisprendimą sąjūdininkai bei „Vilnijos“ draugijos nariai įvertino kaip valstybės ir rinkėjų išdavystę.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija