2012 m. lapkričio 16 d.    
Nr. 43
(2018)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Kas liko po paskutiniojo antpuolio Lietuvoje

Lietuvai – daugiau nei 1000 metų, o jos kariuomenei – tik 94?

Virtuvėje, žiūrėdamas tiesioginę iškilmingo Lietuvos Kariuomenės dienos minėjimo Vilniuje transliaciją, vos neužspringau bigā, kai išgirdau pranešėją per garsiakalbius viešai, rimtu, pakiliu tonu skelbiant, kad ten neva švenčiamas Lietuvos kariuomenės 94 metų minėjimas. Girdi, Lietuvos kariuomenė susikūrė tik prieš 94 metus! Kai peržiūrėjau kitus tos dienos žiniasklaidos pranešimus, pamačiau, kad tokia melaginga, senas Lietuvos kariuomenės tradicijas bei jos kovų istoriją niekinanti nuostata atsispindėjo daugumoje antraščių bei pranešimų.

Bet jeigu Lietuvos kariuomenei tik 94 metukai, tai kas tuomet laimėjo visus tuos šlovingus mūšius?! Kokios kariuomenės sparnuotasis raitelis, lietuvis, 1660 m. birželio 28 d. prie Palankos upės savo ietimi vienu dūriu persmeigė net šešis maskolius? Kas visą tą laiką iki paskutinio Lietuvos antpuolio ir išdraskymo (jau nekalbant apie sukilimus) saugojo vieną didžiausių imperijų Europos istorijoje nuo visokiausių priešų iš Vakarų ir Rytų?! Gal, sakau, kokie broliški Smolensko pulkai, Raudonosios Armijos 16-oji divizija, Lukašenkos litvinai ar 9-oji rota su želigovskiniais partizanais užnugaryje, akomponuojant „Liube“?!

Gal tai buvo Romos imperijos legionieriai. Mat, vienas darbštuolis kažkur Dzūkijoje už naivuolių pinigus mėgina pastatyti dar vieną kičinę skulptūrą – prastą Romos legionieriaus skydo Scutum kopiją, vadindamas ją Lietuvos skydu, kai tikrojo Lietuvos kariuomenės kario ginklo – lietuviško skydo – efektyvumą, gynybinę jėgą ir tik jam charakteringą formą šimtmečius pažinojo ne vienos mus puolusios kariuomenės kariai.

Visą tekstą rasite popieriniame laikraščio variante. Internete skaitykite vėliau.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija