2012 m. lapkričio 23 d.    
Nr. 44
(2019)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Piliečių valios išraiška ar manipuliavimo valia apraiška?

Algimantas Zolubas

Visi pastaruosiuose rinkimuose išrinktieji į Seimą, jiems pritariantys komentatoriai, politologai, žurnalistai ir, deja, padoriais laikytini piliečiai tvirtina, kad rinkimuose piliečiai išreiškė savo valią ir jokių abejonių dėl to negali būti. Ar iš tikrųjų taip yra?

Valia yra psichinė galia, pasireiškianti sąmoningu veikimu. Ji gali būti tvirta, silpna, gera, bloga ir jos gali visai nebūti arba rastis liguistas valios netekimas, kurį psichiatrai ir psichologai vadina abulija.


Kairiųjų ideologinis melas apie lygybę

Kun. Oskaras Petras Volskis

Kairieji mėgsta reklamuotis ir vilioti pažadu, jog kai kurie dalykai daugiau ar mažiau bus nemokami: nemokamos mokyklos, ligoninės, didesnės algos, pensijos ir t. t. „Nemokamų“ privilegijų žadėjimas prieš rinkimus yra melas, kuriuo jie bando pritraukti neturtingus žmones balsuoti už jų partiją. Vargingieji neišloš, bus tik suklaidinti ir apgauti.

Ar nemokami darželiai, mokyklos, ligoninės ir t. t. reiškia, kad jų darbuotojai dirbs veltui?


Dėl išlaidų krašto gynybai

Lietuvos Laisvės kovotojų sąjunga spalio 31 dieną žemiau pateikiamu viešu laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Seimą ir Vyriausybę

Šiuo laišku norime atkreipti Lietuvos Respublikos aukščiausios valdžios institucijų dėmesį dėl katastrofiškos padėties krašto apsaugos sistemoje, susidariusios dėl jai skiriamo nepakankamo finansavimo.

Šiuo metu Lietuvos išlaidos krašto gynybai sudaro 0,76 procento bendrojo visuomeninio produkto (BVP) palyginus su 1,4 procento BVP NATO vidurkiu. Be Islandijos, kuri neturi kariuomenės, esame paskutinėje vietoje tarp visų NATO šalių. Tuo ne tik rodome, kad mums patiems nesvarbus mūsų šalies saugumas, bet ir atvirai tyčiojamės iš savo NATO partnerių.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija