2013 m. vasario 1 d.    
Nr. 5
(2029)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai

Tikėjimo ir vilties galią skelbianti paroda

Lina Kovalevskienė

Ignalinos rajono meras Bronis
Ropė ir Labanoro klebonas
kun. Jurgis Kazlauskas apžiūri parodą

IGNALINA. Sausio 8 dieną Krašto muziejuje pristatyta Dievo palaimintą bažnyčios atstatymo istoriją pasakojanti Algio Jakšto fotografijų paroda „Labanoro bažnyčia – vakar ir šiandien“.

2009 metais prieš Kalėdas sudegusi,  unikali sakralinio paveldo Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia buvo pradėta atstatyti 2010 metų vasarą. Naujas pastatas iškilo per rekordiškai trumpą laiką – 9 mėnesius. Nuotraukose galima pamatyti, kaip bažnyčia ir jos vidus su pagrindinio altoriaus Marijos paveikslu (beje, laikytu stebuklingu) atrodė iki gaisro. Užfiksuota ir nuodėgulių krūva, likusi po tragiškos nakties, žmonių pagalba viską tvarkant, viltingai besikeičiantys statybų vaizdai bei iškilmingos bažnyčios pašventinimo akimirkos.


Pažintis su Lotynų Amerikos bažnyčiomis

Laimutė Vasiliauskaitė-Rožukienė

Evangelikų bažnytėlė ant
„vištos kojelės“ Las Marias,
Gracias a Dios provincijoje
Aušrio Matonio nuotrauka

Vilnius. Bernardinų bažnyčios koridoriuje, vedančiame į Šv. Mykolo koplyčią, veikė profesionalaus muzikologo ir keliautojo Aušrio Matonio fotografijų paroda „Lotynų Amerikos bažnyčios“. Ji atidaryta Lotynų Amerikos kultūros dienų Lietuvoje metu. Tuomet giedojo grigališkasis choras „Schola Gregoriana Vilnensis“. Tai nenuostabu, nes pats autorius choralus gieda Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje jau penkiolika metų. Giedoti pradėjo dar besimokydamas Lietuvos muzikos akademijoje. Bažnytinė muzika buvo ir jo bakalauro bei magistro darbų temos, tuomet teko laimė Čikagoje tyrinėti Žilevičiaus-Kreivėno lietuvių muzikologijos archyvą. Taigi po akademijos baigimo (2000 m.) užsikrėtė aistra keliauti. Tai tęsiasi jau dešimt metų, o nuo 2006-ųjų kelionės jam tapo darbu (šiuo metu yra netgi kelionių agentūros direktorius). Keliaudamas po Lotynų Ameriką, nenutolo nuo tikrojo pašaukimo ir stebėjo savitus (kitokius nei mūsų) Dievo namus, įvairaus dydžio ir stiliaus, ryškių spalvų. Jis nufotografavo (iš išorės ar iš vidaus) milžinišku rožiniu papuoštą barokinę Šv. Dominyko bažnyčią Meksiko senamiestyje ir medinę („ant vištos kojelės“) evangelikų bažnytėlę tarp didžiausių Centrinės Amerikos džiunglių, prie Rio Platano upės Hondūre, Las Marias, Gracias a Dios provincijoje. Įspūdinga Betliejaus prakartėlė Meksikoje, Chiapas valstijoje, San Cristobal de las Casas bažnytėlėje, kur meldžiasi majų palikuonys cociliai.


Įspūdingiausios kelionių akimirkos

Miglė Savukaitė

KUPIŠKIS. Rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje pristatyta nauja ekspozicija – kupiškietės pedagogės Zitos Jurgelionienės fotografijų paroda „Kelionių veidrodis“. Renginyje dalyvavo ne tik autorės draugai ir artimieji, bet ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Edikas Puipas, Kultūros ir švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Mockuvienė, fotografijos mėgėjai, kiti svečiai. Pristatymą vedė bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Lina Matiukaitė.


Sartų žirgų grožis nuotraukose

Petras IVANOVAS

Parodos „Sartų žirgai“
autorė Normantė Ribokaitė

Zarasai. Gruodžio 14-ąją Zarasų krašto muziejuje pristatyta dusetiškės Normantės Ribokaitės fotodarbų paroda „Sartų žirgai“. Vakaro vedėjas Vasilijus Trusovas priminė parodos pristatymo dalyviams apie žirgą, kuris garsina Lietuvą. Nėra be jo nei dainų, nei pasakų, nei istorijos. Žirgas – draugas, bičiulis, pagalbininkas, o kovoje – mūšio dalyvis. Visais gyvenimo atvejais jis buvo reikalingas. Žirgas valstietį lydėjo nuo pat jo gimimo iki pat mirties. Normantės sumanymas fotografuoti žirgus, atskleisti fotografijose jų vidinį pasaulį yra labai sveikintinas. Kiekvieno žmogaus gyvenime yra šiltų prisiminimų apie žirgą, o Normantės nuotraukos juos atgaivina, sušildo, nuteikia sielos kūrybiniam polėkiui. Vasilijus džiaugėsi fotomenininkės darbais. Jie nuolat įvertinami laikraščių ir žurnalų fotokonkursuose. Šios dusetiškės nuotraukos kartu su kitų fotomenininkų darbais buvo eksponuojamos kasmetinėje lietuvių fotografijos parodoje „Žmogaus ir gamtos pavasaris“, vykusioje M. K. Čiurlionio galerijoje Čikagoje. Čia N. Ribokaitė pelnė pirmąją vietą. Ypač džiugi žinia atkeliavo į Dusetas 2011 metais iš tolimosios Japonijos. Tekančios saulės šalyje įvykusioje parodoje eksponuota N. Ribokaitės fotografija „Žirgas“ apdovanota tarptautinio fotografijos salono konkurso medaliu. Šios šalies fotografų sąjungų asociacijos žiuri atkreipė dėmesį į fotografijos įtaigumą, idėjos originalumą.


Gamtos fotografijos

Alytus. Rajono viešojoje bibliotekoje veikia Juozo Padolskio fotografijų paroda. Parodoje eksponuojama septyniasdešimt darbų, nemaža jų dalis fotografuota net prieš 30 metų. Jose meistriškai užfiksuoti Lietuvoje gyvenantys gyvūnai, daugelis iš jų įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą.

J. Padolskis gimė Vilkaviškio rajone, Dugnų kaime. Būsimasis fotografas mokėsi Pilviškių vidurinėje mokykloje, vėliau studijavo Kaune ir Vilniuje. Gyvenimas jį buvo nubloškęs ir į Sovietų Sąjungos gilumą – dalyvavo geologijos ekspedicijose.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija