2013 m. vasario 1 d.    
Nr. 5
(2029)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai

Kūryba džiugino tautodailininkai

Sigita Nemeikaitė

Galima tik stebėtis, koks Trakų kraštas turtingas talentų, dovanojančių mums įstabių, su didele meile sukurtų tautodailės darbų. Tuo buvo galima įsitikinti Trakų kultūros rūmų Menų svetainėje vykusioje popietėje, pakvietusioje į Vilniaus apskrities konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas – 2012“ dalyvių ekspozicijos atidarymą.

Popietės dalyvius nuoširdžiai pasveikino Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Solovjova, savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, direktorės pavaduotoja Irena Narkevič. Tautodailininkams, reprezentuojantiems krašto liaudies meną, buvo įteiktos rajono savivaldybės mero padėkos. Su liaudiškomis dainomis, šiltais pasakojimais rajono tautodailininkus pristatė kultūros rūmų etnomuzikologė Dalia Mockevičienė, jiems gerų žodžių negailėjo rajono kultūros rūmų direktorius Dariuš Nedvecki.

Apie save, kūrybos ieškojimus ir atradimus mintimis pasidalijo parodos dalyviai. Popietėje apsilankiusieji gėrėjosi Ievos Genės Janavičiūtės (Onuškis), Onos Čiupailienės, Danutės Chmieliauskienės (Dusmenys) nėrimo, siuvinėjimo ir mezgimo rankdarbiais, D. Mockevičienės margučiais, Jono Adlio drožiniais, Aleksandro Vasiliausko (Aukštadvaris) tapyba, Pavelo Antonevič (Paluknys) pynimo iš balanų dirbiniais. Didelio dėmesio sulaukė trakiečių Ryšardos Kozubovskajos ir Henrietos Stachovskienės kūryba. Ryšarda yra žinoma Lietuvoje ir už jos ribų karpinių meistrė, o jos dukra Henrieta kuria iš vilnos veltus darbus.

Apie krašto tautodailininkų kūrybą šiltai kalbėjo Vilniaus tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos, Vilniaus krašto tautodailininkų ir meno kūrėjų bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė. Ji įteikė meno kūrėjo pažymėjimą R. Kozubovskajai, kuri tokio aukšto įvertinimo sulaukė vienintelė iš rajono tautodailininkų.

Trakai

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija