2013 m. liepos 12 d.    
Nr. 28
(2052)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai

Valstybės dieną – valstybiniai apdovanojimai

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
apdovanoja aktyvią antisovietinio
pasipriešinimo judėjimo dalyvę
ses. Reginą Teresiutę
Džojos Gundos BARYSAITĖS
(president.lt) nuotrauka

Valstybės dienos proga Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė paskyrė ordinus ir medalius penkioms dešimtims Lietuvos ir užsienio piliečių. Prezidentūros salėje susirinkusiems apdovanotiesiems prezidentė kalbėjo: „Kiekvienas esame Lietuvos istorija, jos dabartis ir ateitis. Kiekvienas – Lietuvos kultūra, kalba ir trispalvė. Kartu esame ir nepailstantys kūrėjai, lipdantys stiprią ir vieningą valstybę. Labai norėtųsi, kad tvirtybė ir bendrystė, kurią patiriame šią dieną, lydėtų mus kiekviename žingsnyje, kad taip jaustumės kasdien. Valstybės dieną įvertiname tuos, kurie stengiasi, aukojasi ir dirba Lietuvai. Esate ištikimi valstybės kūrėjai, neatskiriantys savęs nuo Lietuvos, savais darbais stiprinantys pilietinę bendruomenę, saugumą ir gerovę, žmogiškumą ir kūrybiškumą, pasitikėjimą vienas kitu. Šiandien apdovanojame pačių įvairiausių sričių atstovus, taip pat užsienio piliečius, nuoširdžiai prisidedančius prie Lietuvos stiprinimo ir jos vardo garsinimo.“


Apdovanoti metų mokytojai

Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis penkiems geriausiems 2012 metų mokytojams įteikė Metų mokytojo premijas, laureatų ženklus ir diplomus.

Metų mokytojais tapo Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos istorijos mokytojas ekspertas Andrius Porutis; Kėdainių „Ryto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė Rasa Rugelienė; Prienų „Žiburio“ gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Roma Ruočkienė; Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė; Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro surdopedagogė, pradinių klasių mokytoja ekspertė Aldona Vieliūtė.


Geriausi bibliotekininkai

Kultūros ministerijoje apdovanoti 2012 metų geriausi bibliotekininkai. Balandžio 30-ąją jiems įteiktos premijos už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Geriausio bibliotekininko vardas už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus suteiktas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjai Aldonai Šiaulienei. Geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Bibliotekinių procesų automatizavimo skyriaus vedėjai Airidai Samavičienei už svarų indėlį plėtojant bibliotekų veiklą. Geriausio bibliotekos vadovo vardas suteiktas Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Violetai Skierienei. Laureatę buvo pasiūlyta apdovanoti už ryškią išskirtinę kultūrinę veiklą. Laureatams skiriamos ir Kultūros ministerijos premijos – bibliotekininkui ir direktoriui po 4550 litų, jaunajam bibliotekininkui – 4290 litų.


Kaune atidarytas moderniausias Lietuvos plaukimo centras

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
„Girstučio“ komplekso atidaryme
Džojos Gundos BARYSAITĖS
(president.lt) nuotrauka

Birželio 20-ąją Kaune duris atvėrė rekonstruotas „Girstučio“ kompleksas su tarptautinius standartus atitinkančiu 50 m ilgio baseinu. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Naująjį baseiną pašventino prelatas prof. dr. Vytautas Steponas Vaičiūnas. Atidarymo proga didžiajame baseine vyko Kauno moksleivių plaukimo varžybos, kurioms startą davė Lietuvos Respublikos prezidentė D. Grybauskaitė.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija