2013 m. liepos 19 d.    
Nr. 29
(2053)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai

Šventėme drauge su latviais

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena paminėta ir Latvijoje, Agluonoje, kurioje latviai ruošiasi statyti paminklą Lietuvos karaliui Mindaugui bei karalienei Mortai

Šventės dalyviai
prie Agluonos bazilikos

Lietuvos karalius Mindaugas Lietuvai yra labai nusipelnęs lietuvių istorijai. Jis visus mažus kunigaikščius sujungė į vieną politinį vienetą ir įkūrė Lietuvos valstybę. Tai pavyko padaryti gudria ir griežta politika. Mindaugo veikla prasidėjo 1220 metais. Tuo metu Lietuvoje buvo 21 kunigaikštis.

Šiemet sukanka 760 metų, kai 1253 m. liepos 6 d. Mindaugas buvo karūnuotas Lietuvos karaliumi. Tai įvyko Vilniuje, Katedroje, dalyvaujant Livonijos magistrui ir aukštiems dvasininkams. Kartu su Mindaugu krikštą priėmė daug bajorų ir karių. Tai įvedė Lietuvą į krikščioniškąją Vakarų Europą ir atvėrė duris švietimui ir kultūrai. Mindaugas buvo nužudytas 1263 metų rudenį, manoma, kad Agluonoje, garsiojoje dabartinės Latvijos maldininkų vietoje.


Varpų muzika, studentų koncertas, operetės...

Tarptautinio festivalio „Operetė
Kauno pilyje“ akimirka
Ričardo ŠAKNIO nuotrauka

Kauniečiai ir miesto svečiai Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos minėjimą pradėjo šv. Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje ir Vytauto kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Vėliau čia buvo galima pasiklausyti varpų muzikos koncerto ir dalyvauti iškilmingoje gėlių padėjimo ceremonijoje prie Laisvės angelo bei kitų paminklų. Tame pačiame sodelyje liepos 6-osios vakarą muzikavo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos studentai bei dėstytojai.


Valstybės dieną – miestelio ir bažnyčios gimtadienis

SIDABRAVAS. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną ir Sidabravo miestelio bei bažnyčios 184-ąjį gimtadienį paminėti sidabraviškius ir miestelio svečius pakvietė daugybė renginių, kurie padėjo telkti ir burti Sidabravo bendruomenę, puoselėti kultūringo ir prasmingo laisvalaikio praleidimo apraiškas. Šventinių renginių ciklas prasidėjo iš anksto: 40 sidabraviškių dalyvavo dviračių žygyje aplink Sidabravo kraštą, naktį žaidė krepšinį, susirinko po atviru dangumi pažiūrėti filmo „Emigrantai“ (jį rodė Panevėžio kino teatras „Garsas“) ir Alksniupių mėgėjų teatro (vadovė Laima Didžbalienė) spektaklio „Dėdė atvažiavo“.


Šventoriuje džiaugėsi prasmingu vakaru

UPYTĖ. Liepos 6-ąją Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena čia minėta Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčios šventoriuje. Susirinkę žmonės džiaugėsi atnaujintais Bažnyčios statiniais, kurie švietė besileidžiančios saulės spinduliuose: perdažytomis bažnyčios ir varpinės sienomis, durimis, langų rėmais, atnaujintais suoliukais, nauju kryžiumi ant varpinės. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Dalia Greviškienė priminė šios dienos svarbą. 21 valandą visi atsistojo, surimtėjo ir iš visos širdies užtraukė „Tautišką giesmę“, kuri, lydima akordeono garsų, nuvilnijo per visą Upytę. Susikibusieji už rankų pajuto vienybę tautos, kuri yra vienintelė, vienu metu visame pasaulyje giedanti savo himną. „Ar šventadienį ilsėjos, ar iš darbo ėjo, visada laukai ir kaimai dainomis skambėjo“, – poetiškai priminusi lietuvio būdą bažnyčios vargonininkė Pranutė Adomaitienė pakvietė tęsti vakarą dainomis, o Janina Dailidėnienė pavaišino visus kvepiančiomis avietėmis. Minėdami Valstybės dieną žmonės susibūrė ir stengėsi sukurti vakarą, kuriame būtų gera visiems.


Tarp krašto šviesuolių – klebonas

JONAVA. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Jonavos krašto šviesuolių taurėmis (jų autorius – Vėjas Aliukas) buvo apdovanoti Jeronimo Ralio gimnazijos dailės mokytoja Janina Celiešienė (taurę įteikė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Sirtautienė) ir Kulvos bei Žeimių parapijų klebonas kun. Raimundas Kazaitis (taurę įteikė Ruklos įgulos kapelionas, 2012-ųjų Jonavos krašto šviesuolis kun. Arnoldas Valkauskas).


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija