2013 m. rugpjūčio 17 d.    
Nr. 30
(2054)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

MŪSŲ
RĖMĖJAS

Kurianti
Lietuva


ARCHYVAS

2013 metai


XXI Amžius


Kronika

Poeto tėviškėje – reveransas poezijai

Poezijos ir muzikos valanda su poete Violeta Palčinskaite ir muzikantu Sauliumi Petreikiu

Poetė Violeta Palčinskaitė
su Žadeikių mokiniais

Žadeikiai. Prie buvusios Žadeikių pradinės mokyklos, kurią kadaise lankė poetas Bernardas Brazdžionis, o dabar veikia jo vardu pavadintas edukacinis centras, poetė Violeta Palčinskaitė ir muzikantas Saulius Petreikis surengė poezijos ir muzikos valandą „Po kabančiu poezijos tiltu“. Sužydusiame obelų sode skaitymų ir gyvos muzikos pasiklausyti susirinko mokiniai bei mokytojai iš Vaškų, Daujėnų, Pumpėnų, Pušaloto, Joniškėlio, Pasvalio, Ustukių. Laisvą minutę ištaikęs užsuko ir Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas.

„Šiuo renginiu pradedame Pasvalio Mariaus Katiliško viešosios bibliotekos renginių ciklą „Reveransas poezijai“. Dar ne kartą šiemet Pasvalyje kviesime pasiklausyti poetų skaitomų eilių ir juos lydinčių muzikantų gyvai atliekamos muzikos“, – sakė bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rita Baltrukienė, pristatydama publikai svečius. Bibliotekos renginių ciklą finansuoja Kultūros rėmimo fondas.

„Nieko geriau gyvenime neišmokau, kaip rašyti eilėraščius, todėl ir ėmiau leisti knygas, kad mano darbas niekais nenueitų“, – juokavo poetė V. Palčinskaitė. Dėl savo smagių eilėraščių ir istorijų ji žinoma tiek mažam, tiek dideliam – jos kūryba sudėta į 30 knygų ir skaitoma jau ne vienos kartos. „Tik neklauskite, kiek man metų, pasakysiu, kad jūsų močiute galėčiau būti“, – sakė vaikams poetė. Ne vienas jų turėjo atsinešęs ir prašė poetę pasirašyti į jų tėvų dar vaikystėje įsigytas knygas. Renginyje buvo galima nusipirkti ir naujausią poetės knygą – 2011 metais išleistą apysaką „Muzika troliui“ (leidykla „Nieko rimto“). „Mėgstu keliauti. Porą savo gyvenimo žiemų praleidau Norvegijoje. Iš tų apsilankymų atsirado mano knyga apie trolius – nacionalinį Norvegijos simbolį. Dar labai myliu Škotiją, ji man – kaip antri namai. Teko pagyventi 900 metų senumo Škotijos pilyje. Vaiduoklių nesutikau, bet pilies bibliotekoje radau seną eilėraščių knygą „Motulės Žąsies pasakojimai“. Iš jos į lietuvių kalbą išverčiau eilėraščių, lietuviškai išverčiau ir anglų vaikų pamėgtą istoriją „Čarlis šokolado fabrike“, – sakė V. Palčinskaitė ir renginyje paskaitė savo vertimų iš anglų kalbos.

„Pradėjau rašyti būdama antroje ar trečioje klasėje. Su pačiu pirmu eilėraščiu apie Senelį Šaltį patekau į radiją. Pamenu, kad bandžiau savo šunį Mikį priversti klausytis mano eilėraščio, kai radijas transliavo įrašą, tačiau Mikis labiau domėjosi kaulu. Na, o aš nieko geriau neišmokau, todėl rašiau toliau ir ėmiau leisti knygas“, – taip Pasvalio krašto vaikams prisistatė poetė V. Palčinskaitė. Vaikai poetę patikino, kad jie jos eilėraščius skaito ir netgi dainuoja, o keletas jų išdrįso išmoktus eilėraščius padeklamuoti renginyje. Tarp žydinčių obelų veikė lauko paroda, kurioje buvo eksponuojami vaikų piešiniai – jų iliustracijos poetės V. Palčinskaitės eilėraščiams.

Poetės V. Palčinskaitės skaitymams akomponavęs muzikantas S. Petreikis, dar vadinamas multiinstrumentalistu arba žmogumi-orkestru, savo talentą dažnai pademonstruoja LTV laidoje „Gustavo enciklopedija“. Jis turėjo atsivežęs instrumentų kolekciją iš įvairių pasaulio šalių ir linksmino klausytojus folklorinėmis melodijomis iš Lietuvos, Amerikos, Afrikos ir tolimosios Australijos.

Pasvalio rajonas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija