2014 m. sausio 31 d.    
Nr. 5
(2076)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

MŪSŲ
RĖMĖJAS

Lietuvos
kultūros
galerija


XXI Amžius


Kronika

Skulptoriaus gyvenimo knyga

Adolfą Teresių (centre) sveikina
Kauno rajono savivaldybės
vicemeras Petras Mikelionis

Adolfo Teresiaus darbų parodoje

Adolfo Teresiaus meno
albumas „Skulptūra“

GARLIAVA. Vienas ryškiausių dabarties medžio drožėjų tautodailininkas Adolfas Teresius viešojoje bibliotekoje pristatė įspūdingą, viso gyvenimo kūrybą apimantį meno albumą „Skulptūra“. Gausus būrys menininko bičiulių, susirinkusių į knygos sutiktuves, liudijo originalaus skulptoriaus ir išskirtinės asmenybės gyvenimo laimėjimus, patirtis, kartu išgyventas akimirkas. Prie metus trukusio leidinio rengimo daugiausia dirbo pats skulptorius, jis yra ir šios knygos sudarytojas. Autorius sakė supratęs, kad norimo rezultato, keltų aukštų tikslų galės pasiekti tik pats. Albume publikuojama pustrečio šimto A. Teresiaus kūrinių fotografijų. „Fotografuotas bažnyčioje, parodų salėje ar atviroje erdvėje tas pats kūrinys suskamba vis kitaip. Todėl pateikiu skirtingų to paties kūrinio fotografijų“, – albumo sudarymo subtilybėmis dalijosi garsus menininkas.

A. Teresiaus kūryboje vyrauja skulptūriniai stogastulpiai ir skulptūriniai kryžiai. Kalbėti apie jį galima ir kaip apie skulptorių, ir kaip apie kryždirbį. „Tačiau visi Adžio kūriniai turi savitą braižą, neleidžiantį jo painioti su kitais autoriais“, – kalbėjo meno albumo recenzentas skulptorius Kęstutis Krasauskas. Jo nuomone, tik atkaklus darbas ir užsispyrimas, nenuilstantys ieškojimai subrandino A. Teresių kaip menininką. Nei skulptūros, nei drožybos amato jis nesimokė niekur.

Už pagalbą išleidžiant albumą menininkas dėkojo Tautinės kultūros centrui, Kultūros ministerijai, Kauno rajono savivaldybei ir kitiems. Didžiausią padėką A. Teresius išreiškė savo žmonai Nijolei. Moteris yra dešinioji skulptoriaus ranka: ji visus darbus spalviniu rūbu aprengia, yra pirmoji patarėja ir vertintoja.

Tautodailininkas gimė 1960 metais. Pirmus koplytstulpius sukūrė tik baigęs vidurinę. Jo kūrybos pradžia sietina su sovietmečiu. Kai 1975 metais buvo visiškai sunaikintas Kryžių kalnas, talkino jį atstatant iš išlikusių detalių bei nuolaužų. Per tris dešimtmečius sukūrė apie 350 darbų nuo 2 iki 7 metrų aukščio. Monumentalūs darbai stovi Lenkijoje, Baltarusijoje, Danijoje, Belgijoje, Vokietijoje, JAV, Australijoje, Vengrijoje. Dalyvavo kuriant 35 skulptūrų parkus Lietuvoje ir užsienyje. Kryžių kalne stovi daugiau kaip 20 A. Teresiaus darbų.

Kauno rajono savivaldybės informacija

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija