2016 m. balandžio 22 d.    
Nr. 16
(2184)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Popiežius priminė išmaldos svarbą

Apie 40 tūkst. žmonių dalyvavo balandžio 9-osios, šeštadienio, rytą Šv. Petro aikštėje vykusioje jubiliejinėje bendrojoje audiencijoje. Popiežius Pranciškus kalbėjo apie išmaldą – vieną iš tradicinių gerųjų darbų, kurio nereikėtų užmiršti ypač dabar, kai švenčiame Gailestingumo metus.

„Pareiga duoti išmaldą tokia pat sena kaip Biblija“, – sakė Popiežius, primindamas, kad Šventajame Rašte labai dažnai kalbama apie pareigą sušelpti vargšą, našlę, našlaitį, svetimšalį. „Kartu su įsakymu jiems padėti, duodamas ir labai vertingas nurodymas: „Duok dosniai ir širdyje nesigailėk tai darydamas“ (Įst 15, 10). Tai reiškia, kad išmalda turi būti duodama su džiaugsmu širdyje. Tai neturi mums būti našta, kurios skubotai atsikratome. Dažnai žmonės neduoda išmaldos, teisindamiesi: „Kas gi šis elgeta? Jei duosiu jam pinigų, jis nusipirks vyno ir nusigers“. Bet juk jis geria dėl to, kad nežino kito kelio! Kodėl teisiame vargšą žmogų, kuris prašo monetos stiklui vyno? Popiežius priminė ir Tobijo knygos patarimą: „Kai duodi išmaldą, nenusuk savo veido nė nuo vieno vargšo, ir Dievo veidas nebus nugręžtas nuo tavęs“ (Tob 4, 7–8). „Tai – labai išmintingi žodžiai, padedantys suprasti išmaldos svarbą“, – sakė Popiežius.

„Ir Jėzus mums paliko labai vertingą pamokymą. Jis mus prašo, kad duotume išmaldą ne tam, kad kiti žmonės tai matytų ir girtų mūsų dosnumą. „Tu daryk taip, kad tavo dešinė nežinotų, ką daro tavo kairė“. Svarbu ne tai, ką mato kiti, bet tai, ar tu sugebi sustoti ir pažvelgti į akis pagalbos prašančiam žmogui“, – sakė Popiežius, paminėdamas, kad tuo pat metu reikia matyti skirtumą tarp vargšų ir įvairių jų išnaudojimo formų, kurios vargšams tikrai nepasitarnauja.

„Išmalda – meilės ir dėmesingumo gestas pagalbos prašančiam žmogui. Išmaldą duodame nesipuikuodami prieš kitus. Dievas viską mato ir įvertina kiekvieną nuoširdų darbą“. Popiežius paragino nuo mažens pratinti vaikus duoti išmaldą, mokyti atsisakyti dalies to, ką tėvai jiems duoda, ir pasidalinti su kitu. Darykime taip, kaip moko apaštalas Paulius, – sakė Pranciškus, baigdamas savo kalbą šeštadienio audiencijos dalyviams: „Reikia paremti silpnuosius ir atminti Viešpaties Jėzaus pasakytus žodžius: „Palaimingiau duoti negu imti“ (Apd 20, 35)“.

Parengta pagal Vatikano radiją

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija