2016 m. spalio 28 d.    
Nr. 40
(2208)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Nuotraukas tapatino su poezija

Bronius VERTELKA

Fotomenininkas Aleksandras
Ostašenkovas ir jo žmona,
aktorė Irena Liutikaitė

Dar vasario 23-iąją Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje buvo pristatytas šiauliečio fotomenininko ir žurnalisto Aleksandro Ostašenkovo fotoalbumas „Būsenos“. Renginyje dalyvavo autorius ir jo žmona aktorė Irena Liutikaitė, šiaulietis fotomenininkas Ričardas Dailidė, būrelis Panevėžio fotomeistrų, fotomeno gerbėjai. Susirinkusieji šiltai priėmė tekstų skaitovę šiaulietę aktorę. Fotoalbumo reikšmę Lietuvos fotomene apibūdino miesto Fotografijos galerijos vadovas, menotyrininkas ir tapytojas Sigitas Laurinavičius. Apie tai, kaip gimė fotoalbumas, pasakojo jo dailininkas, fotomenininkas Evaldas Ivanauskas. A. Ostašenkovo kūrybą vertino ir savo pastebėjimus reiškė fotomeno meistrai Stasys Povilaitis ir Saulius Saladūnas. Abu stebėjosi, kaip šiaulietis kūrėjas gerą nuotrauką sugeba padaryti iš vieno kadro. A. Ostašenkovas šyptelėjo prisiminęs, kaip vienas dailėtyrininkas dėl jo pateiktos mažos nuotraukos galvojo, jog taip taupo popierių. Fotomenininkas Ričardas Dailidė kolegos darbus tapatino su poezija, tik čia kalbama vaizdais. Salėje vyravo gera nuotaika, vyko nuoširdus bendravimas, nebuvo iš anksto užsirašiusiųjų kalbėti.


Meno erdvėse – lietuvių muzikos herojai

Rasa Aukštuolytė

2016-ieji lietuvių profesionaliosios muzikos puslapiuose pažymėti ne viena iškilia sukaktimi. Minint 100-ąsias gimimo metines, jie paskelbti kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno metais. Kita vertus, 2016-ieji reikšmingi ir tuo, jog šiemet sukanka lygiai šimtmetis nuo kompozitoriaus Česlovo Sasnausko mirties.

Prie šių reikšmingų lietuviškosios muzikos herojų sukakčių įprasminimo spalio–gruodžio mėnesiais prisidės ir vienas didžiausių profesionalių chorų Lietuvoje – Kauno valstybinis choras. Trijuose koncertuose, vyksiančiuose skirtingose erdvėse, nuskambės choro atliekami Č. Sasnausko „Requiem“ ir „Miserere“, J. Juzeliūno „Patarlių simfonija“ bei opera „Žaidimas“.

Spalio 31 dieną Kauno Arkikatedroje Bazilikoje skambės Č. Sasnausko „Requiem“ ir „Miserere“ (dirigentas – Petras Bingelis). „Requiem“ – žymiausias didesnės apimties kompozitoriaus kūrinys, skirtas mišriam chorui ir solistams. Solo partijas atliks choro dainininkai – Kristina Stumbrienė (mecosopranas), Artūras Kurmalijevas (tenoras) ir Deimantas Braukyla (bosas). Atlikėjams pritars Kauno miesto simfoninis orkestras.


Fotoparoda, skirta prezidento V. Adamkaus 90-mečiui

Spalio 25 dieną, antradienį, Seimo I rūmų Vitražo galerijoje atidaryta Tauragės krašto fotografo Renaldo Malycho darbų paroda  „Mano šalies prezidentas“, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui. Pristatymo renginyje dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus. Fotografas turėjo unikalią galimybę iš arti pamatyti, kaip buvo vystoma užsienio politika. Valdas Adamkus ne tik pats keliavo, bet ir nemažai pasaulio valstybių lyderių pasitiko Lietuvoje – Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Džordžą Bušą, Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II, Japonijos imperatorių Akihito ir imperatorienę Michik bei daugelį kitų. Pasak parodos autoriaus, šiemet 90-metį švenčiantis V. Adamkus visuomet buvo, yra ir bus vakarietiškos politikos pavyzdys: „Vartant prieš dešimtmetį darytas nuotraukas istorijos atspalviai sušvinta naujai, pasąmonėje atgimsta garsai, kvapai, ten pasakytos kalbos. Pamenu, su kokiu pakylėjimu Prezidentas vykdavo į svečias šalis ir su kokiu susirūpinimu grįždavo į gimtinę, kurioje netrūko politinių intrigų, ginčų ir rietenų. Nepaisant to, mūsų šalis aktyviai yrėsi užsibrėžto tikslo link – tapo NATO ir Europos Sąjungos nare, tarptautinėje arenoje buvo ne pasyvi klausytoja, o aktyvi diskusijų ir sprendimų priėmimo dalyvė“, – prisimena R. Malychas.  


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija