2017 m. gegužės 12 d.
Nr. 19 (2236)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai

Baisogalos gimnazistės – nacionalinio konkurso laureatės

Baisogalos gimnazistės Austė Rimkūnaitė
ir Rūta Kuznecovaitė bei mokytoja
Giedrė Nakutienė su Atkuriamojo Seimo
pirmininku Vytautu Landsbergiu

Gegužės 5 dieną Vilniaus mokytojų namuose vyko XVII nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojų ir jų mokytojų apdovanojimo renginys. Jau ketvirtus metus Baisogalos gimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija organizuojamame nacionaliniame mokinių konkurse, kuriame šiais metais mūsų mokyklos šeštokė Austė Rimkūnaitė ir vienuoliktokė Rūta Kuznecovaitė konkursui kūrė piešinius ir savo amžiaus grupėse užėmė pirmąsias vietas. Sveikiname nugalėtojas!

Šiemet iš konkurse dalyvavusių daugiau kaip 800 mokinių iš visos Lietuvos ir net lietuviškų mokyklų užsienyje dešimčiai išrinktų nugalėtojų, tarp jų ir mūsų Rūtai, buvo įteiktos išskirtinės europarlamentarės Laimos Andrikienės dovanos – septynių dienų kelionė po Europą ir kvietimai dalyvauti EP plenariniame posėdyje Strasbūre. Sveikiname Rūtą ir linkime turiningų įspūdžių kelionėje!

Konkurso organizatoriai laureatams ir jų mokytojams surengė ekskursijas po Lietuvos Seimą, Genocido aukų muziejų, Vilniaus miestą, vaišino skaniais užkandžiais, visus dalyvius apdovanojo diplomais, padėkos raštais bei atminimo dovanomis. Aktorius Giedrius Arbačiauskas dovanojo dainuojamosios poezijos koncertą. Garbūs svečiai, Seimo nariai, sveikindami nepagailėjo gerų žodžių, linkėjo gaivinti ateities viltį, išsaugoti Lietuvą ir toliau kurti mylint vienas kitą. Labai svarbu tai, kad mokiniai šiame renginyje dar gali pabendrauti su gyvais skaudžių tautos išgyvenimų liudininkais. Nepasimiršta konkurso dainų dalies laureatų atliekamos dainos žodžiai: „Neklausk, neklausk, ką tau Tėvynė turi duoti. Savęs paklausk, o tu jai ką davei?“

Džiugu, kad šis konkursas ugdo jauno žmogaus kūrybiškumą, pilietinį mąstymą, puoselėja tautinius jausmus, istorinę atmintį ir išsiskiria ypatinga pagarba mokiniui ir mokytojui.

Giedrė Nakutienė,
Baisogalos gimnazijos mokytoja

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija