„XXI amžiaus“ priedas apie Lietuvą ir pasaulį
2011 m. sausio 19 d., Nr.2 (224)

PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos

Metropolitas Ilarionas apie pavojus Lietuvai

Volokolamsko metropolitas Ilarionas
Ričardo ŠAKNIO nuotrauka

Sausio 11 dieną pas Seimo pirmininkę Ireną Degutienę lankėsi Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos Liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis bei juos lydintys bažnytinių konfesijų atstovai, taip pat Lietuvoje viešėjęs Maskvos patriarchato Išorinių Bažnyčios ryšių skyriaus pirmininkas, Volokolamsko metropolitas Ilarionas. Dvasininkai siūlė susitelkti saugant šeimos vertybes.

„Dėl demografinių tendencijų Lietuva atsidūrė pavojuje. Mes turime paklausti, kas čia gyvens po 20, po 40 metų? Man atrodo, kad  kaip ir prieš 20 metų, visos sveikos visuomenės jėgos susitelkė tam, kad pasipriešintų agresijai, kad iškovotų savo teisę į laisvę, taip ir dabar visos sveikos visuomenės jėgos – ir Bažnyčia, ir valstybė, ir žiniasklaida turi susitelkti, kad apsaugotų lietuvių tautą nuo šito pavojaus, susitelkti, kad apsaugotų šeimą“, – sakė metropolitas Ilarionas.

Parlamento vadovė padėkojo metropolitui už svarbius žodžius ir vaidmenį, kurį jis atliko 1991 metais sovietų agresijos prieš Lietuvą metu. Tuomet Kauno stačiatikių Apreiškimo katedros vyresniuoju buvęs metropolitas viešai kreipėsi į sovietų kariškius Kaune ir įspėjo nelieti kraujo.

Prisimindamas 1991 metų sovietų agresijos laikotarpį metropolitas Ilarionas pažymėjo, kad tada Lietuvos gyventojus suvienijo nežmoniška agresija, kuriai priešintis buvo kiekvieno pareiga. „1991 metų sausį prasidėjusi sovietinė agresija sujungė ir suvienijo ir lietuvių tautą, ir kitas Lietuvoje gyvenančias tautas. Tada visi pamatėme, kad privalome priešintis tai nežmoniškai karinei jėgai, kuri siekė užgniaužti laisvės daigus“, – sakė Volokolamsko metropolitas. Prabėgus 20-čiai metų jau galima įvertinti, koks kelias per šį laikotarpį nueitas, ką pavyko pasiekti ir ko nepavyko.

Seimo pirmininkės nuomone, Kaune surengta bendra katalikų, ortodoksų ir liuteronų konferencija yra svarbus ženklas visiems žmonėms, visai Lietuvai ir net Europai. „Šiandien kartais atrodo, kad dvasinės vertybės yra nereikalingos. Nors prieš dvidešimt metų mus būrė būtent jos: Dievas, moralė, šeima, laisvė vienijo ir telkė tautą. Deja, šiandien dažnai į šias vertybes išpažįstančius asmenis žvelgiama kaip į kažkokius nevykėlius. Nuoširdžiai tikiuosi, kad Jūsų surengta konferencija taps rimtu signalu ir kvietimu visuomenei grįžti į vertybių pasaulį“, – sakė I. Degutienė. Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius ragino siekti, kad Lietuva neišsivaikščiotų ir nesunyktų.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija