Atnaujintas 2003 m. liepos 23 d.
Nr.57
(1161)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

Pirmasis puslapis
Aktualijos
Darbai
Krikščionybė ir pasaulis
Laikas ir žmonės
Kultūra
Žvilgsnis
Proza
Literatūra
Istorijos vingiai
Nuomonės
Lietuva
Pasaulis
Istorija ir dabartis


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai

Ginčai dėl premijos

Po daugelio metų

Amerikos žurnalistų ir rašytojų sluoksniuose kilo didelis sujudimas. Daugelis JAV laikraščių tai vadina net skandalu. Atsidūrė pavojuje pati garbingiausia ir labiausiai vertinama Pulitcerio premija, skiriama geriausiems žurnalistams ir rašytojams. Mat keliolika visuomeninių organizacijų, daugiausia jungiančių išeivius iš buvusios Sovietų Sąjungos, griežtai pareikalavo, kad Pulitcerio premijų komitetas atimtų šį garbingą apdovanojimą (po mirties) iš 1932 metų Pulitcerio premijos laureato tuomečio laikraščio „New York Times“ korespondento Volterio Diuranti. Visuomeninių organizacijų reikalavimas grindžiamas pirmiausia vienu dalyku: „Už sovietinės tikrovės pagražinimą“. Ieškovai primena, kad V.Diuranti, ilgą laiką dirbęs „New York Times“ korespondentu Maskvoje ir šio laikraščio biuro vadovu, sąmoningai ignoravo savo reportažuose ir straipsniuose iš Sovietų Sąjungos tokius dalykus, kaip masinės stalininės represijos specialiai sukeltą baisų badą Ukrainoje XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje, pagaliau Stalino organizuotus buvusių bendražygių teismus, apie kuriuos labai daug rašė to meto didžioji Vakarų Europos spauda, kuri, beveik be išimties, su pasibaisėjimu rašė apie šias sufabrikuotas bylas.


Buvęs JAV prezidentas Dž. Fordas švenčia 90-metį

JAV prezidentas Džordžas V.Bušas, Laura Buš ir Betė Ford sveikina devyniasdešimt metų sulaukusį Džeraldą Fordą Baltuosiuose rūmuose prie gimtadienio torto

Liepos 14 dieną Džeraldas Fordas tapo ketvirtuoju buvusiu JAV prezidentu, sulaukusiu savo devyniasdešimtmečio. Šis žmogus stojo prie Jungtinų Amerikos Valstijų vairo po Votergeito skandalo ir Vietnamo karo, o liepos 16-osios vakare jis buvo pagerbtas buvusiuose savo namuose - Baltuosiuose rūmuose. Dabartinis šalies vadovas Džordžas Bušas ta proga surengė vaišes 38-ajam JAV prezidentui Dž. Fordui, kuris sveikata nesiskundžia - didelę dalį laisvo laiko jis leidžia golfo laukuose. Savo gimtadienį ramiai sutiko vasarnamyje Kolorade.