Atnaujintas 2007 birželio 6 d.
Nr.43
(1540)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai

Nepavargstantys kūrėjai

Bronius VERTELKA

Turėjo ką aptarti Panevėžio krašto
tautodailininkų vadovas Vidas Mažukna
ir galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė

Visą mėnesį Aukštaitijos sostinės Dailės galerijoje veikė Panevėžio krašto tautodailės paroda. 219 autorių jai buvo pristatę 577 kūrinius. Parodą aplankė 1629 žmonės. 875 moksleiviai dalyvavo edukacinėje programoje.

Aptarti parodos rezultatų į galeriją gegužės 5-ąją rinkosi Panevėžio krašto tautodailininkai. Tylos minute jie pagerbė per praėjusius vienerius metus į amžinybę išėjusių savo bičiulių – tapytojų Vilhelmo Janiselio, Alberto Petkevičiaus, Antano Tamošiūno, keramiko Alekso Valiušio – atminimą. Kūrėjus sveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, miesto vicemeras Petras Luomanas, apskrities viršininko administracijos atsakingi darbuotojai Raimonda Valaitienė ir Aurimas Škuta. Jis priminė Žemaitijoje kūrusio garsaus liaudies meistro Stanislovo Riaubos žodžius: „Žmogus užmerkia akis, bet jo darbai išlieka ilgam“. Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas teigė, jog Lietuva tarp kitų pasaulio šalių išsiskiria savo tautos menu, verčiami vis nauji jo klodai.


Tretieji Poezijos atlaidai Pagulby

Alfas PAKĖNAS

Sename Pagulbio dvarelyje (Molėtų r.), klojime, jau trečiąkart vyko poezijos skaitymai, praminti Poezijos atlaidais. Taip vadinami todėl, kad vyksta Sekminių – Šv. Dvasios atsiuntimo – šventės pirmąją dieną, kai visos Lietuvos bažnyčios kvepia jaunų berželių žalumu, o suvešėjusiose pievose karvėms ant ragų kabinami dar žydinčių pienių vainikai.


Poezija Radviliškio žemėje

Laima MACYTĖ

Šiųmetis, jau keturiasdešimt trečiasis, Poezijos pavasaris 2007 lankėsi ir Radviliškio žemėje. Kasmet rajone vyksta tokie renginiai.

Gegužės 27 dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje miestiečiai susitiko su viešnia iš Ispanijos, poete Jolanda Kastano Pereira, vertėja Inga Papšyte, „Poezijos pavasario“ almanacho redaktore Janina Riškute, Šiaulių dramos teatro aktore Olita Dautartaite, poetu nuo Merkinės, prieš dvejus metus pelniusiu Poezijos pavasario laurus, net trečią kartą atvykusiu į Radviliškio kraštą, Stasiu Stacevičiumi. Svečius lydėjo ir savo kūrybą skaitė kraštietis nuo Pašušvio Aleksandras Šidlauskas. Į šventės scenarijų įsipynė ir radviliškiečio gydytojo Antano Stančiko skaitomi eilėraščiai. Poezija ir muzika – visada kartu. Skaitomi posmai pynėsi su Radviliškio muzikos mokyklos moksleivių smuikininkų atliekamais kūriniais.


Rengiasi jubiliejiniam anykštėnų suvažiavimui

Liepos 26-29 dienomis įvyks jubiliejinis – penktasis Pasaulio anykštėnų suvažiavimas. Šis renginys sutaps su tradiciniais Šv. Onos atlaidais Anykščiuose.

Jubiliejiniam suvažiavimui rengiamasi iš anksto. Jo išvakarėse turėtų pasirodyti naujos knygos, lankstinukai, bus parengtas žymių Anykščių krašto žmonių enciklopedijos internetinis variantas. Dar labiau išgražės Anykščiai. Mieste turėtų atsirasti ir naujų skulptūrų, architektūrinių akcentų. Po remonto pradės veikti tiltas per Šventąją, o upėje visu pajėgumu purkš vandenį fontanai. Rengiasi būsimajam suvažiavimui ir Anykščių krašto muziejai, mokyklos, kultūros įstaigos, meno saviveiklos kolektyvai. O Pasaulio anykštėnų bendrijos Anykščių kolegija jau šiuo metu kreipiasi į kituose mūsų šalies miestuose bei rajonuose, taip pat ir užsienio šalyse gyvenančius anykštėnus bei jų artimuosius, prašydama patikslinti savo adresus, telefonus ar kitus kontaktinius duomenis. To reikia norint išsiųsti kvietimus, renginių programą, pakviesti į sambūrį ir senus pažįstamus, ankstesnių suvažiavimų dalyvius, ir „naujokus“, kuriems dar neteko dalyvauti panašiuose renginiuose.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija