Atnaujintas 2007 birželio 13 d.
Nr.45
(1542)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai

Pažaislio varpas paskelbė festivalio pradžią

Kazimieras Dobkevičius

Koncertas vyko sausakimšame
Pažaislio šventoriuje

Tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio iniciatorius prof. Petras Bingelis sakė: „Pažaislio muzikos festivalis kasmet tampa vis ryškesniu, svarbesniu, įsimintinesniu kultūros įvykiu. Renginys žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Esame atviri dialogui, naujoms kūrybos iniciatyvoms, naujiems projektams, jaunų ryškių talentų proveržiams ir jų paieškoms... Lietuvoje labai daug gabių žmonių. Šis festivalis – galimybė jiems pasirodyti. Nuo pat pirmojo Pažaislio festivalio koncerto neužsibrėžėme sau tikslo kviesti į renginius vien tik pasaulinio lygio žvaigždes. Tegu šioje muzikos šventėje auga, bręsta, tvirtėja ir mūsų talentingi jaunieji atlikėjai, kūrėjai, drauge ir mūsų graži šalis“.


Įveikiantys akmenis

Bronius VERTELKA

Skulptorius Gerardas Fuber
de la Vega į Panevėžį
atvyko iš Meksikos

Mieste, prie Nevėžio krantų, vyksta antrasis tarptautinis akmens skulptūrų simpoziumas „Skulptūra tarp mūsų“. Profesionalūs akmens skulptoriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Meksikos UAB „Aukštaitijos vandenys“ teritorijoje kuria dekoratyvinio pobūdžio skulptūras teatro tema.

Simpoziumo organizatorius – miesto Dailės mokyklos direktorius Vytautas Tallat-Kelpša pasakojo, jog idėja rengti tokius kūrybinius suėjimus gimė senokai. Pirmasis skulptūros simpoziumas „Skulptūros tarp mūsų“ vyko 2005-aisiais. Toks pavadinimas reiškė, kad bet kas gali bendrauti su menininkais, stebėti, kaip jie dirba. Šiemet švenčiamas režisieriaus Juozo Miltinio 100-metis, todėl simpoziumo darbai simbolizuos teatrą.


Gamtos scenoje – vėl poezija, dainos ir muzika

Vladas VAITKEVIČIUS

Savo eiles skaito
kun. Juozas Čičirka

Birželio 2-ąją į septintąjį poezijos pavasarėlį Tabariškiuose, į žalią pievelę prie mėlynuojančio tvenkinio vandens, nepaisydami netikėtai užklupusios vasaros pradžios vėsos, gan gausiai rinkosi ir tabariškiečiai, ir atokesnių apylinkių žmonės.Ir kaip nesirinksi, jei Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų filialo vedėjos Vilijos Mitkuvienės ir Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčios klebono kun. Jordano Kazlausko 2001 metais sumanyta ir surengta poezijos šventė virto gyvybinga tradicija, puoselėjama jautrių nuo kasdienės skubos nepavargstančių sielų.


Žirgeliai bėgo 29-ąjį kartą

Vytautas BAGDONAS

Prie Arklio muziejaus koncertuoja
Maduonos (Latvija) šokėjai

Anykščių rajono savivaldybė, padedant gausiam būriui rėmėjų, birželio 2-ąją Niūronių kaime organizavo respublikinę žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventę „Bėk bėk, žirgeli!“, kuri šįkart jau buvo 29-oji.

Jau nuo pat ryto pradėjo šurmuliuoti populiaraus ir gausiai lankomo Arklio muziejaus prieigos senajame Niūronių kaime, kur pirmiausia susikraustė tautodailės ir prekybos mugės dalyviai. Minios žmonių – pėsčiųjų ir važiuotų – rinkosi į hipodromą, kur vyko respublikinis virvės traukimo čempionatas, seniūnijų virvės traukimo varžybos, žirginio sporto debiutantų ir jaunių konkūras.


„Ėglynaicyje“ – jaunimo šokiai ir dainos

Rūta AVERKIENĖ

Dainuoja Merkinės jaunimo
etnokultūros klubas „Kukumbalis“

Šeštadienį, birželio 2-ąją, apniukusią, šaltą ir vėjuotą dieną skaidrino Marcinkonyse šurmuliavęs pirmasis regioninis vaikų folkloro ansamblių festivalis „Ėglynaicis“. Jame dalyvavo Alytaus ir Druskininkų miestų, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonų vaikų folkloro ansambliai ir pavieniai atlikėjai. Kiekvienas renginyje dalyvavęs kolektyvas buvo apdovanotas padėkomis ir lamzdeliais, kuriuos kolektyvų vadovams įteikė Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Alvydas Valeiša, jaunuosius folkloro puoselėtojus sveikino Varėnos kultūros centro direktorė Marytė Stoškutė.


Jaunųjų atlikėjų festivalis

Pirmą kartą jaunieji muzikos mylėtojai į Šiaulių apskrities festivalį Polifonija ir aš, vykusį Radviliškyje, susirinko 2003 metais. Renginio sumanytoja ir vykdytoja – Radviliškio vaikų muzikos mokyklos mokytoja Aurelija Šakėnienė. Kūrybinę idėją rėmė tuometinis Radviliškio parapijos klebonas kun. Gintaras Antanas Jonikas, įmonių vadovai, verslininkai, meno žmonės.


„Rubikiai – dainų krantas“

Tokiu pavadinimu Anykščių krašte birželio 2-ąją prasidėjo festivalis, kuris tęsis dar ir liepos mėnesį. Rajono gyventojai ir anykštėnų svečiai turės puikią progą pasiklausyti įvairių atlikėjų koncertų, dalyvauti įdomiuose renginiuose.


Klėtelėje-muziejuje išsipildė literatūros klasiko svajonė

Birželio 3-iosios popietę Anykščiuose, prie poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelės, įvyko įspūdingas Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinio orkestro, diriguojamo prof. Donato Katkaus, koncertas. Šis Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojų organizuotas ir Kultūros ministerijos remiamas renginys buvo skirtas net dviem jubiliejams: lietuvių literatūros klasiko A.Vienuolio-Žukausko gimimo 125-osioms metinėms ir šio rašytojo A.Baranausko klėtelėje įkurto muziejaus 80-mečiui.


Tautodailininko medžio skulptūros skleidžia šilumą

Rūta AVERKIENĖ

Varėnos rajono savivaldybės
administracijos Švietimo, kultūros
ir sporto skyriaus vedėjas Liudas
Tamulevičius, jo pavaduotoja
Regina Svirskienė, parodos
autorius Algirdas Juškevičius,
jo žmona gydytoja Regina
Juškevičienė, savivaldybės
administracijos direktorius Algis
Miškinis, senosios Varėnos
klebonas kun. Pranciškus Čivilis

Varėnos kultūros centro parodų salėje atidaryta tautodailininko, medžio drožėjo Algirdo Juškevičiaus darbų paroda. Į jos atidarymą susirinkęs gausus būrys varėniškių, menininko kolegų bei draugų dar kartą turėjo galimybę įsitikinti, jog Algirdas turi Dievo dovaną prakalbinti medį, tarsi įpūsti jam gyvybės. Todėl kiekviena į rankas paimta Algirdo skobta skulptūra skleidžia šilumą, žavi individualia menine forma bei visumos darna.


Kur susikerta kūrėjų keliai

Bronius VERTELKA

Dusetų dailės galerijos
direktorius Alvydas Stauskas

Panevėžio dailės galerijoje veikia Dusetų dailės galerijos dailininkų Nomedos Saukienės, Alvydo Stausko, Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės, Eugenijaus Raugo ir Romualdo Pučeko darbų paroda. Joje pristatyta tapyba, akvarelė, asambliažai, saviti metalo paveikslai. Tačiau šis rašinys – ne apie parodą, bet apie Dusetų galeriją, kurią pamėgo šio krašto meno žmonės.

Zarasų žemė negali pasigirti derliais, tačiau ji turtinga savo retu grožiu. Būtent tai traukia ir žavi menininkus. Dusetose gyvena ir kuria net penki Lietuvos dailininkų sąjungos nariai. Tuo negalėtų pasigirti toks miestas kaip Utena. Prieš dvylika metų dailininkų Romualdo Pučeko, Eugenijaus Raugo, Alvydo Stausko iniciatyva, pritariant rajono savivaldybei ir vietos seniūnijai, Dusetose buvo atidaryta bene pirmoji Lietuvos miestelyje profesionalaus meno galerija. Svarbiausias jos tikslas – suburti šiame krašte gimusius, gyvenančius ir kuriančius dailininkus, fotografus, parodyti jų kūrybą vietos bendruomenei ir svečiams, leisti katalogus, albumus, rengti Dusetų dailės galerijos dailininkų kūrybos parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija