2009 m. birželio 3 d.
Nr. 43
(1735)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


 

Šiame numeryje:

Paminėta Vaikų
gynimo diena

Jie nevergavo
okupantams

Dėl eksperimentų
švietimo sistemoje

Seminarai
ir žmogžudystės

Partizanas, mokytojas,
muziejininkas

„Gražiausiu taku“ –
į kūrybą

Rašytojai garsina
Kauną

Raudonasis ir rudasis
genocidas – dvyniai

Paskelbtas 45-ojo „Poezijos pavasario“ laureatas

45-ojo „Poezijos pavasario“
laureatas Rimvydas Stankevičius

Šiais metais per Lietuvą skrido ir į keturias užsienio šalis –Lenkiją, Rusiją, Airiją, Vokietiją – užsuko 45-ojo „Poezijos pavasario“ paukštė. Šventės laureatu tapo vilnietis poetas Rimvydas Stankevičius už knygą „Laužiu antspaudą“. Maironio lietuvių literatūros muziejaus kiemelyje laureatą (kaip ir kasmet) pasveikino, 7 tūkst. litų premiją ir diplomą įteikė Kauno miesto savivaldybės vadovai. Šiais metais meras Andrius Kupčinskas buvo išvykęs, todėl šią garbingą misiją atliko mero pavaduotojas Algimantas Kurlavičius.


Originalūs Sofijos Vainilaitienės kilimai

Rūta AVERKIENĖ

Žymi Lietuvos tekstilininkė ir grafikė
Sofija Vainilaitienė Varėnos kultūros
centro parodų salę papuošė devyniais
dideliais originalia rišimo technika
sukurtais kilimais

Varėnos kultūros centro parodų salėje veikia žymios Lietuvos tekstilininkės ir grafikės Sofijos Vainilaitienės kilimų paroda. Iš muziejų ir privačių kolekcijų į parodą Varėnoje suvežti kilimai yra unikali galimybė Varėnos krašto gyventojams ir svečiams pažinti bent mažytę dalelę Sofijos Vainilaitienės profesionaliosios kūrybos.

Parodoje eksponuojami devyni dideli originalia rišimo technika sukurti kilimai – tik maža dalelė menininkės kūrybos, kuria šiandien didžiuojasi ne tik nacionaliniai muziejai, bet ir privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienio šalyse.


„Bočiai“ dainavo Lietuvai

Jolita ŽURAUSKIENĖ

Šventinė „Bočių“ eisena
prie Nepriklausomybės paminklo

Gegužės viduryje Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, Ukmergės skyrius organizavo meno saviveiklos festivalį „Dainuojam Lietuvos tūks-tantmečiui“. Į šventinį renginį atvyko Alytaus, Birštono, Mažeikių, Pasvalio, Vilkaviškio, Širvintų, Vilniaus „Bočių“ kolektyvai, taip pat folklorinis ansamblis iš Jūrmalos (Latvija) bei Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ugdytiniai ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai.


Tautodailininkės kūryboje – unikalūs floristikos darbai

Rūta Averkienė

Tautodailininkė Eugenija
Bakšienė parodos atidaryme
Autorės nuotrauka

Varėnos kultūros centro parodų salėje veikė varėniškės tautodailininkės Eugenijos Bakšienės floristikos darbų paroda. Subtilūs, su ypatingu kruopštumu iš džiovintų gėlių ir augalų sukurti meilę gamtai teigiantys Eugenijos paveikslai, rištos verbos, floristiniai atvirukai, sausos puokštės ir medeliai skleidžia gerumo šviesą ir džiugina kiekvieną, prisilietusį prie šių nuostabių darbų. Ši pirmoji personalinė paroda, anot jos autorės, tai milžiniškas pusės metų darbas.


Krašto tautodailininkų metų ataskaita

Bronius VERTELKA

Pirmąsias vietas pelnę skulptoriai:
anykštėnas Jonas Tvardauskas (dešinėje)
ir panevėžietis Virgilijus Kazimieras
Galiauskas (kairėje)

Visą mėnesį Panevėžio dailės galerijoje veikė krašto tautodailininkų kūrybos paroda, kurioje buvo galima pamatyti 224 savamokslių meistrų kūrybos darbus.

Parodos aptarimas vyko gegužės 23-ąją. Apie darbus ir jų kūrėjus kalbėjo Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, Lietuvos liaudies kultūros centro atsakingos darbuotojos – dr. Alė Počiulpaitė ir Laisvė Ašmonaitienė, paskelbusi ir geriausių autorių pavardes. Trečioji vieta (už pintas juostas) taikomojo liaudies meno srityje atiteko panevėžietei Janinai Jatautienei. Už išskutinėtus margučius antrąją vietą pelnė vabalninkietė (Biržų r.) Vitenė Repšienė. Vaizdinės dailės srityje trečioji vieta pripažinta ukmergiškiui Valentinui Butkui. Antroji vieta nebuvo skirta, o pirmoji atiteko panevėžiečiui skulptoriui Virgilijui Kazimierui Galiauskui. Už vaizdinės dalies kūrinį pirmą vietą gavo ir anykštėnas skulptorius Jonas Tvardauskas.


Europos Parlamento rinkimai skatina krikščionių atsakomybę

Mindaugas BUIKA

Neatidėliotinai įgyvendinti Lisabonos sutartį

Kartu su Katalikų Bažnyčios vyskupų tarptautinėmis bei nacionalinėmis institucijomis savo pareiškimus artėjančių Europos Parlamento rinkimų proga padarė ir žymios europinės krikščionių pasauliečių organizacijos. Vienas iš tokių svarbiausių asociacijų yra sąjūdis „Krikščionių iniciatyva Europai“ (IXE), vienijantis Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių pasauliečių veiklą vadovaujantis Bažnyčios socialiniu mokymu. Balandžio mėnesį paskelbtas IXE kreipimasis į Europos piliečius 2009 metų Europos Parlamento rinkimams, pavadintas „Įveikti krizę ir atsiliepti į mūsų laikmečio iššūkius per labiau suvienytą, solidaresnę ir atviresnę Europą“.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija