2010 m. liepos 7 d.
Nr. 51
(1836)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


MŪSŲ
RĖMĖJAS

 

Šiame numeryje:

Vatikano
ir Vietnamo derybos

Per dešimtmetį –
„Gražiausiu  taku“

Krikščioniškas susirūpinimas dėl smurto Kirgizstane

Mindaugas BUIKA

Kirgizijos gyventoja prie
per riaušes suniokotų namų

Ragina atstatyti taiką

Katalikų Bažnyčios vadovai išreiškė susirūpinimą dėl susidariusios dramatiškos padėties Kirgizstane po vietinių etninių grupių susidūrimų, dėl kurių nukentėjo šimtai žmonių ir šimtai tūkstančių priversti pasitraukti iš savo gyvenamųjų vietų. Birželio 20-ąją, kai buvo minima Pasaulinė pabėgėlių diena, popiežius Benediktas XVI kvietė šioje posovietinėje Vidurinės Azijos valstybėje atstatyti taiką, o nukentėjusiems skubiai suteikti humanitarinę paramą.


„Žalgirio mūšis“ – Kaune, „Salaspilio mūšis“ – Vilniuje

Pieterio Snayerso apie 1619 metus
sukurtas paveikslas „Salaspilio mūšis“

Liepos 6-ąją, minint 600 metų Žalgirio mūšio jubiliejų, Mindaugo karūnavimo dieną, originalaus dydžio J. Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija atkeliavo į Kauną. Čia, Vytauto Didžiojo karo muziejuje jis bus eksponuojamas Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus minėjimo bei akmens, skirto vėliavnešiui, atidengimo renginyje.

Paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija sukurta Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir „Ragučio“ iniciatyva. Iniciatorių sumanymu, garsiojo paveikslo reprodukcija buvo pagaminta tam, kad jubiliejiniais Žalgirio mūšio minėjimo metais su paveikslu galėtų susipažinti plačioji Lietuvos visuomenė.


Drąsa ir nuoširdumas gali išgelbėti tautą

Kaunietis skulptorius
ir politikas Stasys Žirgulis
Zenono ŠIAUČIULIO nuotrauka

Kaunietis skulptorius ir politikas Stasys Žirgulis yra surengęs daug personalinių parodų, dalyvavęs įvairiose tarptautinėse parodose. Jis jau daug metų dirba dėstytoju Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. S. Žirgulis žinomas ir kaip ryžtingas politikas, Kauno tarybos narys. Jis buvo prieš skandalingą įstatymą, kuriuo padidinti mokesčiai už šiukšlių išvežimą. Deja, įstatymas vis dėlto buvo priimtas, mokesčiai už šiukšlių išvežimą pakilo net dvigubai. Tai rodo, kad mūsų krašte dažnai prastumiami korumpuotų valdžios veikėjų proteguojami įstatymai. Tokie įstatymai naudingi suinteresuotoms grupuotėms ir nepalankūs daugumai piliečių.


Paroda – Lietuvos valdovui

Bronius VERTELKA

Parodos rengėjus muziejininkus Elena
Markuckytę ir Donatą Pilkauską kalbino
panevėžietis menininkas Zigmas Plėštys
(dešinėje)

Birželio 29-ąją Panevėžio kraštotyros muziejuje atidaryta paroda „Vytautas Didysis tautos atmintyje“. Ji skirta Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui ir jo pergalei Žalgirio mūšyje paminėti. Parodą rengė muziejininkai Donatas Pilkauskas ir Elena Markuckytė.

Muziejininkė E. Markuckytė pasakojo, kad medžiagą parodai rengė apie pusmetį. Svarbiausias eksponatas – skulptoriaus Bernardo Bučo sukurta Vytauto Didžiojo skulptūra. Ji yra muziejaus nuosavybė. Ekspozicijoje taip pat galima pamatyti kitose Lietuvos vietose esančių Vytauto Didžiojo kunigaikščio paminklų nuotraukas. Čia taip pat yra Vytauto Didžiojo ordinai, medaliai, įvairūs indai, taip pat nežinomo dailininko nutapytas valdovo paveikslas. Didžioji dalis eksponatų surinkta iš miestiečių ir kitų asmenų.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija