2010 m. liepos 7 d.
Nr. 51
(1836)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

„Žalgirio mūšis“ – Kaune, „Salaspilio mūšis“ – Vilniuje

Pieterio Snayerso apie 1619 metus
sukurtas paveikslas „Salaspilio mūšis“

Liepos 6-ąją, minint 600 metų Žalgirio mūšio jubiliejų, Mindaugo karūnavimo dieną, originalaus dydžio J. Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija atkeliavo į Kauną. Čia, Vytauto Didžiojo karo muziejuje jis bus eksponuojamas Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus minėjimo bei akmens, skirto vėliavnešiui, atidengimo renginyje.

Paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija sukurta Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir „Ragučio“ iniciatyva. Iniciatorių sumanymu, garsiojo paveikslo reprodukcija buvo pagaminta tam, kad jubiliejiniais Žalgirio mūšio minėjimo metais su paveikslu galėtų susipažinti plačioji Lietuvos visuomenė.


Per dešimtmetį – „Gražiausiu  taku“

Benjaminas ŽULYS

Kauno kultūros centre „Tautos namai“ vyko vaikų ir jaunimo menų festivalio „Gražiausiu taku – 2010“ pirmoji dalis. Jo metu buvo paminėta muzikos studijos „Saulutė“ dešimties metų sukaktis, įvyko koncertas.

Festivalio įkūrėja ir vyr. organizatorė muzikos mokytoja ekspertė Aleksandra Danutė Žiedelienė, o projekto autorė, vadovė ir programos režisierė – LTMA Kauno fakulteto absolventė Lijana Žiedelytė. Programoje dalyvavo apie 200 jaunųjų atlikėjų iš 17-os kolektyvų, atstovavusių  septyniems mūsų šalies miestams. „Saulutės“ muzikos studijos dainininkės Miglė Malinauskaitė bei Greta Sauliūnaitė atliko daineles „Gražiausiu taku“ ir „Saulės zuikutis“. Nuotaikingai padainavo Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos mokinės Vaiva Vaičiūnaitė ir Gintarė Ivoškaitė, Ieva Tarulytė iš Visagino Č. Sasnausko muzikos mokyklos. Kauno kultūros centro „Tautos namai“ neoklasikinio šokio teatro „Releve“ nariai sušoko įspūdingą šokį „Viva Ispania“, „Santakos“ sportinių šokių šokėjai pašoko rumbą ir džaivą, baleto studijos „Petit  dance“ – galvotą.


Paroda – Lietuvos valdovui

Bronius VERTELKA

Parodos rengėjus muziejininkus Elena
Markuckytę ir Donatą Pilkauską kalbino
panevėžietis menininkas Zigmas Plėštys
(dešinėje)

Birželio 29-ąją Panevėžio kraštotyros muziejuje atidaryta paroda „Vytautas Didysis tautos atmintyje“. Ji skirta Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui ir jo pergalei Žalgirio mūšyje paminėti. Parodą rengė muziejininkai Donatas Pilkauskas ir Elena Markuckytė.

Muziejininkė E. Markuckytė pasakojo, kad medžiagą parodai rengė apie pusmetį. Svarbiausias eksponatas – skulptoriaus Bernardo Bučo sukurta Vytauto Didžiojo skulptūra. Ji yra muziejaus nuosavybė. Ekspozicijoje taip pat galima pamatyti kitose Lietuvos vietose esančių Vytauto Didžiojo kunigaikščio paminklų nuotraukas. Čia taip pat yra Vytauto Didžiojo ordinai, medaliai, įvairūs indai, taip pat nežinomo dailininko nutapytas valdovo paveikslas. Didžioji dalis eksponatų surinkta iš miestiečių ir kitų asmenų.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija