2010 m. rugsėjo 15 d.
Nr. 67
(1852)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Projektą „Gimtasis kraštas:  
įvykiai ir įspūdžiai“ remia:  

  

 

Bendruomenėse

Svėdasų gimtadienį šventė ir... Salako talentai

Vytautas Bagdonas

Šventinėmis dienomis Svėdasai
pasipuošė floristiniais kilimais

Rugpjūčio 20 dieną Svėdasuose paminėtas miestelio gimtadienis. Pirmiausia svėdasiškiai ir svečiai buvo pakviesti į Meno galeriją, kurioje atidaryta kraštiečio pedagogo, dailininko ir literato Donato Šilinio kūrybos popietė. Gimtinės nepamirštantis, nuolat Svėdasus aplankantis D. Šilinis visuomenei pristatė savo eilėraščius, išleistas knygas, tapybos darbus.


Laikas ir žmonės

Žvilgsnis į Dievo kūriniją

Eleonora ČEPIENĖ

Irena Prialgauskaitė-Želvienė
Algimanto GENEVIČIAUS nuotraukos

„Dėkoju Tau, Dangaus Karaliau, už gyvenimą ir visa, ką jame radau“, – taria Irena Prialgauskaitė-Želvienė, pristatydama savo eilėraščių knygą „Laiko lašas tyloje“.

Tai jau trečioji Kaimo rašytojų sąjungos narės knyga, kuri buvo pristatyta Sedoje. Be to, I. Prialgauskaitė-Želvienė dar telkia Sedos miestelius, inicijuoja „Varduvos“ literatų rinktinių spausdinimą. Daug metų ji vadovavo Telšių vyskupijos „Caritas“, steigė grupes parapijose, nešė viltį dirbdama medicinos seserimi. Dabar, persikėlusi gyventi į tėvų sodybą, taip ją išpuošė, kad tapo pavyzdžiu kitiems. Jos eilės – tarsi maldos. Nuo begalinio žavėjimosi Dievo kūrinija – margais čiulbuonėliais, obelėle, beržo tošele – iki transcendentinių apmąstymų – „Laiko aukuras“, „Gyvenimas“, „Vyskupo Antano Vaičiaus atminimui“.


Užkrečiantys pavyzdžiai

Pleneras tapytojos atminimui

Bronius VERTELKA

Tapytojų plenero dalyviai (iš kairės):
Rasa Čypaitė, Renė Sriubiškienė,
Aleksandras Spundzevičius, Kęstutis
Preidžius ir Laimutė Širvydienė

Rokiškio krašto muziejuje vyko respublikinis tapytojų pleneras, skirtas garsios menininkės Monikos Bičiūnienės 100-mečiui. Plenere dalyvavo tapytojos vilnietės Danguolė Raudonikienė ir Laimutė Širvydienė, kupiškietė Renė Sriubiškienė, biržietis Kęstutis Preidžius, rokiškiečiai Aleksandras Spundzevičius ir Rasa Čypaitė. Be to, D. Raudonikienė atsivežė anūką Marių, gyvenantį Norvegijoje. Jis buvo plenero mokinys, dirbo kartu su senele ir nutapė vieną darbelį.


Istorija ir dabartis

Jotvingių žemės pašaukti...

Zigmas Tamakauskas,

Kauno Dainavos poliklinikos Stebėtojų tarybos pirmininkas

Seinuose, prie paminklo
vyskupui Antanui Baranauskui

Kauno Dainavos poliklinikos administracijos ir jos Stebėtojų tarybos iniciatyva su poliklinikos darbuotojų būreliu lankėmės senojoje Jotvingių žemėje. Su mumis kartu važiavo miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius bei Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komiteto pirmininkė Loreta Kudarienė.

Lietuvos istorijos takeliais


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija