2010 m. lapkričio 10 d.
Nr. 81
(1866)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


MŪSŲ BIČIULIAI

 

Šiame numeryje:

Išgirsti lig šiolei
nustumtųjų
į užribį balsus

Artimųjų Rytų
vyskupų kreipimasis
į Dievo tautą

Komunizmo
ideologija
ir jos realizavimo
reliktai
nepriklausomoje
Lietuvoje

Irako krikščionių drama

Mindaugas BUIKA

Irakietė krikščionė aprauda
nužudytą artimąjį

Popiežiaus solidarumas

Tarptautinėje žiniasklaidoje toliau apžvelgiama ir vertinama krikščionių žudynių tragedija, įvykusi Irako sostinės Bagdado Dievo Motinos Krikščionių Pagalbos katedroje. Su „Al-Qaeda“ organizacija susijusi teroristų grupė įsiveržė į šventovę per sekmadienio, spalio 31-osios, vakarines pamaldas. Per šį išpuolį ir Irako saugumo pajėgų surengtą įkaitų išlaisvinimo operaciją buvo nužudyta šešios dešimtys maldininkų, įskaitant moteris ir vaikus, ir beveik šimtas sunkiai sužeista. Taip pat buvo nušauti du jauni šv. Mišioms vadovavę kunigai Vasimas Sabichas ir Tajeras Saadas Abdalis, o trečiasis dvasininkas prelatas Rafailas Kataimis sužeistas mirė ligoninėje.


Pagiriamasis žodis Gruzijos slaptosioms tarnyboms

Gintaras Visockas

Gruzijos slaptųjų tarnybų emblema

Šiomis dienomis spaudoje apstu pranešimų apie paaštrėjusius Rusijos ir Gruzijos tarpusavio santykius. Kremlius neatsitiktinai pradėjo grūmoti kumščiu: Gruzijos slaptosios tarnybos demaskavo rusų šnipų grupę, kuri rinko informaciją apie gruzinų karinius objektus. Prieš keletą dienų Gruzija oficialiai pareiškė spalio 17-ąją savo teritorijoje sulaikiusi net trylika aukšto rango Rusijos šnipų. Gruzijos VRM atstovas spaudai paskelbė, kad tarp suimtųjų – keturi Rusijos piliečiai, o visi kiti – Gruzijos kariuomenės karininkai. VRM vadovybės teigimu, suimtieji talkino Rusijos slaptosioms tarnyboms.


Režisierės vardu įprasmintas renginys

D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio uždaryme lijo prizų lietus

Rūta Averkienė

Festivalio uždaryme kalba kultūros
viceministras Deividas Staponkus

Varėnoje baigėsi beveik visą mėnesį trukęs Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Tądien Varėnos kultūros centro scenoje suvaidintas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro Albino Kelerio režisuotas spektaklis Žano Puarė „Beprotiškas savaitgalis“. Iškilmingame festivalio uždarymo renginyje buvo pagerbti geriausi teatro kūrėjai, o geriausia režisiere įvertinta šviesaus atminimo režisierė D. Tamulevičiūtė, valstybiniame jaunimo teatre pastačiusi spektaklį „Bausti negalima pasigailėti“, kurį išvydome festivalio metu. Režisierei skirtas prizas buvo įteiktas trims jos „auksinio dešimtuko“ studentams – Kristinai Kazlauskaitei, Daliai Storyk ir Remigijui Vilkaičiui ir iškeliavo į Jaunimo teatrą.


Kalbėjimas apie tikėjimą ir viltį

Tarptautinis Baltijos šalių teatrų festivalis Panevėžyje – tarsi kūrybinė laboratorija

Prof. Petras Bielskis

Baltijos šalių teatrų
festivalio tarptautinė žiuri

Į Juozo Miltinio teatrą spalio 9–12 dienomis į savo metinę meno šventę suvažiavo geriausi Baltijos šalių teatrai ir suvaidino septynis europinio lygio spektaklius. Visi teatrų darbai brandūs, labai įvairūs stilistinėmis ir žanrinėmis apraiškomis, suręsti patyrusios režisūros (neretai dar jaunos). Ypač krito domėn kūrybingai išnaudota talentinga jaunoji aktorinė karta. Švytėte švytėjo ryškūs vaidmenys ir nauji vardai.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija