2011 m. gegužės 11 d.
Nr. 35
(1915)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Paminėtos kovotojo su pedofilija nužudymo metinės

Giedrius Grabauskas-Karoblis

D. Kedys buvo pagerbtas
prie Kauno marių,
kur jis rastas nužudytas

D. Kedžio kapas Jonučių kapinėse
Vlado Lukoševičiaus nuotraukos

Prie kapo kalba kun. Jonas Varkala

Balandžio 30 dieną buvo minimos kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio nužudymo metinės. Šis kaunietis buvo rastas prie Kauno marių 2010 m. balandžio 16 dieną, o atpažintas tik balandžio 20 dieną. Jo laidotuvės įvyko balandžio 24 dieną. D. Kedžio atminimas buvo pagerbtas Garliavos bažnyčioje, į kurią susirinko jo artimieji, giminaičiai, draugai ir bičiuliai, įvairių pilietinių judėjimų atstovai. Paskui D. Kedžio atminimas pagerbtas Jonučių kapinėse, prie jo kapo, kur jau stovi panevėžiečio skulptoriaus A. Vytėno sukurtas paminklas. Prie kapo kalbėjo kunigai Jonas Varkala ir Mindaugas Martinaitis, aktyvi visuomenės veikėja Danutė Maslauskienė, judėjimo „Drąsiaus kelias“ valdybos narė Irena Malinauskienė.

Kun. J.Varkala sakė: „Žmogų galima sunaikinti, bet nenugalėti. Mūsų valstybėje įsigalėjo ,,blatnieji“ – žmonės be vertybių, užvaldyti melo ir klastos. Drąsių „blatnieji“ norėjo padaryti „šaraška“, bet jis tapo Kristaus atvaizdu. Sukaustytas, pažemintas, pastatytas tarp plėšikų, bet nenugalėtas. Turime sukurti valstybę, kurioje gyventume kaip žmonės tarp žmonių. Dabar gyvename valstybėje, kaip žmonės tarp velnių“.

Vėliau minėjimo dalyviai susirinko į kavinę, o po to vyko prie Kauno marių – į vietą, kur buvo rastas nužudytas D. Kedys. Šią vietą žymi kryžiai ir paminklai. Susirinkę žmonės meldėsi, bendravo tarpusavyje. Čia atvyko ir D. Kedžio sesuo N. Venckienė, teta A. Skučienė ir kiti kovotojo su pedofilija giminės ir artimieji, ,,Drąsiaus kelio“  judėjimo valdybos narys R.Čiegis, šio judėjimo Vilniaus skyriaus atstovai J. Krušinskiene, O. Pyžova, V. Lukoševičius, judėjimo ,,Vytis“ narys J. Vaikšnoras, aktyvus visuomenės veikėjas panevėžietis A. Vėberis ir dar daug D. Kedžio atminimą gerbiančių žmonių. Drąsius Kedys visų atmintyje išlieka kaip žmogus, kovojęs už teisingumą

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija