2011 m. liepos 20 d.
Nr. 54
(1934)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Žalgirio mūšio inscenizacija 

Liepos 15–16 dienomis Lietuvos kariuomenės kariai ir istorinių klubų nariai atstovavo Lietuvai Lenkijoje, Griunvaldo lauke surengtoje Žalgirio mūšio inscenizacijoje. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys rekonstruotomis XIV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karių uniformomis, kartu su riteriais iš Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ir kitų istorinių klubų – iš viso per pusšimtis atstovų – inscenizuotame mūšyje kovėsi jungtinės kariuomenės gretose kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariai. Šiemet pirmą kartą mūšyje lietuvių gretose buvo ir viduramžių lankininkai, kuriuos atsiuntė istorinis klubas „Strėlė“.  


Mokslo diena Anykščiuose

Vytautas Bagdonas

Unikalų ir labai populiarų
projektą – vasaros rogučių
trasą ant Kalitos kalno
praktiškai išbandė Lietuvos
mokslų akademijos prezidentas
Valdemaras Razumas ir jo
vadovaujamos mokslininkų
delegacijos nariai profesoriai
Domas Kaunas, Aleksandras
Vasiliauskas, Dainora
Pociūtė-Abukevičienė

Birželio 22-ąją anykštėnai sulaukė šalies mokslininkų desanto. Anykščiuose vyko Lietuvos mokslų akademijos diena „Anykščių prioritetas ir galimybės – kultūrinis turizmas“. Renginys organizuotas vykdant praėjusių metų vasarą pasirašytą bendradarbiavimo sutartį tarp Anykščių rajono savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos.

Mokslininkų delegacija, vadovaujama Lietuvos mokslų akademijos prezidento, Lietuvos mokslų akademijos tikrojo nario profesoriaus Valdemaro Razumo, Anykščių rajono savivaldybės posėdžių salėje susitiko su rajono vadovais ir savivaldybės administracijos specialistais. Meras Sigutis Obelevičius svečiams pristatė rajoną, supažindino su kurortinės vietovės statusą turinčiuose Anykščiuose vykdomais projektais, verslininkų investavimo galimybėmis, veikiančiais turizmo objektais, atsakė į mokslininkus dominančius klausimus.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija