2011 m. lapkričio 23 d.
Nr. 84
(1964)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Bankas „Snoras“ – nacionalizuotas

Praėjusio trečiadienio vėlyvą popietę Vyriausybė nacionalizavo „Snorą“ paaiškėjus, kad bankui gresia nemokumas. Vėlų sekmadienio vakarą Lietuvos bankas sprendė, kaip toliau veiks nacionalizuotas bankas. Lietuvos banko valdyba, išklausiusi banko „Snoras“ laikinojo administratoriaus Simono Freakley ataskaitą ir įvertinusi jo pateiktus galimus banko pertvarkos modelius, nurodė ne vėliau kaip iki trečiadienio pateikti galutinę išvadą dėl „Snoro“ veiklos atkūrimo būdų. Lietuvos banko valdyba taip pat panaikino kai kuriuos veiklos apribojimus. „Snoro“ klientams į sąskaitas bus grąžinamos lėšos, kurios, pateikus mokėjimo nurodymą dėl pritaikyto veiklos apribojimo, nepasiekė gavėjo kitame banke, – teigiama Lietuvos banko pranešime. Lietuvos banko valdyba, lapkričio 17 d. nutarimu nusprendusi leisti „Snoro“ klientams – fiziniams ir juridiniams asmenims – pervesti ar išimti lėšų iki 500 litų per dieną iš kiekvienos savo sąskaitos naudojantis mokėjimo kortele, leido administratoriui nuo lapkričio 23 d. šias operacijas atlikti ir banko klientų aptarnavimo padaliniuose. Galutinius sprendimus dėl veiksmų siekiant apsaugoti indėlininkų, kreditorių ir kitų klientų interesus Lietuvos banko valdyba ketina priimti ne vėliau kaip lapkričio 24 d.


Titanų kova su kvailiais

Linas V. Medelis

Tartum gličiame šaltame rūke ryškėja siluetai madingais drabužiais. Veidai šviesūs, putlūs, entuziastingi… Ir susimastę lyg apie tėvynės ateitį, tautą, lyg apie pilietiškumą, patriotiškumą mąstytų… Bet viduje, giliai, tartum, kaip vaikystėje, krapštant snarglį iš nosies, lieka kažkas nemalonaus, kaži kokia velniava. Tada atsipeikėjęs supranti – Lietuvoje tu esi tik trumpalaikių, nuolat atsinaujinančių gaujų susirėmimų ir tylių karų stebėtojas arba auka, toje pakelėje ta pačia proga aptalžyta. Neatsitiktinai...


Posovietinės visuomenės tapsmas pilietine    

Edmundas Simanaitis

Lietuvos Laisvės Armijos  (LLA)  karių rėmėjų sąjunga rugpjūčio 17 dieną Plateliuose surengė LLA įkūrimo 70-mečio minėjimą, kurio metu įvyko, atrodo, iš anksto suplanuota  provokacija – buvo platinama Vytauto Kniežausko, prisidengusio Vytauto Gadūno slapyvardžiu, knyga „Ąžuolo lapų vainikas“ (Klaipėda, 2005).  Šiai  organizacijai  dabar vadovaujanti  Žemaičių Apygardos legendinio vado Vlado Montvydo-Žemaičio dukra Irena Montvydaitė-Giedraitienė konstatuoja, kad knygoje „apie okupanto padarytas tautai skriaudas – nė žodžio, o mūsų tautos išrinktieji  priskirti  „mūsų tautos parazitų ir kolaborantų veislynui“ (žr. „Tremtinys“ Nr.38, 2011 10 14).


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija