2011 m. gruodžio 7 d.
Nr. 88
(1968)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

MŪSŲ
RĖMĖJAS

Kultūros zona


ARCHYVAS

2011 metai


XXI Amžius

Naujienų vaivorykštė

„Ąžuolyno“ pučiamųjų orkestro 50-metis

Kauno miesto pučiamųjų
instrumentų orkestras
„Ąžuolynas“ prie Šv. arkangelo
Mykolo (Įgulos) bažnyčios

Kauno miesto pučiamųjų instrumentų orkestrui „Ąžuolynas“ šie metai ypatingi, mat žymi lygiai penkiasdešimtuosius orkestro gyvavimo metus. Jubiliejus apvalus, todėl įkūrimo metus suskaičiuoti nesunku – 1961. Orkestras buvo įkurtas prie Vytauto kultūros ir poilsio parko. Vadovu ir pirmuoju dirigentu tapo Česlovas Šidlauskas. Nuo 1973 metų orkestrui suteiktas „Ąžuolyno“ vardas. Vėlesniais kūrybinės veiklos metais kolektyvui vadovavo Jonas Lechavičius, Aloyzas Marcinkevičius, Marijonas Daunoravičius, Juozas Kučiauskas, Petras Tadaras, Vytautas Ramančiūnas. Prie vyriškos pūtikų kompanijos 1979-aisiais tuometinio vadovo J. Kučiausko iniciatyva prisijungė merginų choreografinė grupė. Šiuo metu šokėjomis rūpinasi choreografė Stefanija Kazlauskienė. Grupė ne tik puošia lauko eisenas, bet ruošia ir atskirus originalius pasirodymus, kuriuos orkestras įtraukia į savo koncertines programas. Šiuo metu „Ąžuolynui“ vadovauja Remigijus Žarėnas, orkestrui diriguoja Ričardas Kukulskis ir Vytautas Ramančiūnas.

Daugeliui „Ąžuolynas“ visų pirma asocijuojasi su Kauno miesto vardu. Ir ne be pagrindo – pagrindinė orkestro veikla susijusi su miesto poreikiais. Valstybinėse bei miesto šventėse, garbingų miesto svečių sutikimuose, sporto šventėse bei varžybose neįmanoma be muzikinio pučiamųjų instrumentų akcento. Orkestras Kauną reprezentuoja tiek kituose Lietuvos miestuose, tiek užsienyje vykstančiuose festivaliuose ir šventėse. Kolektyvo veiklos spektras platus – nuo eisenų miesto gatvėmis iki solinių koncertų.

Orkestras aktyviai palaiko glaudžius kūrybinius ryšius su šalies miestų: Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Palangos, Marijampolės ir kitų – pučiamųjų instrumentų orkestrais, kitais meno kolektyvais, kūrėjais ir atlikėjais, rengia bendras koncertines programas. Orkestras – nuolatinis Lietuvos ir Kauno miesto dainų švenčių, respublikinių ir tarptautinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatų, konkursų ir festivalių dalyvis, todėl šiandien galima drąsiai teigti, kad orkestras ir jo kūrybinė veikla yra neatskiriama ir labai reikšminga Kauno miesto ir Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis.

Lapkričio 22 d., antradienį, Kauno Valstybinėje filharmonijoje vyko šventinis koncertas, skirtas „Ąžuolyno“ kūrybinės veiklos 50-mečiui. Svarbiausia jo idėja – parodyti, koks „Ąžuolynas“ yra dabar, atskleisti plačias pučiamųjų instrumentų orkestro galimybes. Duoklė atiduota originaliai pučiamųjų muzikai, pristatyti operos, džiazo, pramoginiai kūriniai. Koncerte su orkestru dainavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Raminta Vaicekauskaitė, savo dainas atliko Linas Adomaitis, solo su orkestru grojo „Ąžuolyno“ orkestro muzikantai Albinas Gražulis (trombonas), Vytautas Ramančiūnas, Vytautas Bložė (trimitai), dainavo Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“ (meno vadovas Ksaveras Plančiūnas), šoko orkestro merginų choreografinė grupė (vad. S. Kazlauskienė), dirigentai – Ričardas Kukulskis, Vytautas Ramančiūnas bei Petras Tadaras.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija