2011 m. gruodžio 14 d.
Nr. 90
(1970)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Lietuvos kraštotyros draugija gyvuoja 50 metų

Audronė BEREZAUSKIENĖ

Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja

Kraštotyrininkų XII suvažiavime
išrinkta nauja valdyba

Vilniuje, Liaudies kultūros centre, lapkričio 25 dieną vyko 12-asis Lietuvos kraštotyros draugijos suvažiavimas, kuriame paminėtas Kraštotyros draugijos gyvavimo 50-metis. Suvažiavimą pradėjęs Lietuvos kraštotyros draugijos pirmininkas Aleksandras Šidlauskas priminė, kad oficialioji Lietuvos kraštotyros draugijos įkūrimo data –1961 metai, o 1964 metais  įvyko pirmasis kraštotyrininkų suvažiavimas. Tais pačiais metais išleista pirmoji monografija iš kraštotyrininkų ekspedicijos „Zervynos“.


Naujos mintys apie vaivorykštę

Saulius Stoma

Ne, tai nebus komentaras apie homoseksualų teises į šeimą. Manau, turime daug didesnių problemų. Sako, visa Europa stovi ties žlugimo riba, o euras beveik pasmerktas. Jei ne išnykimui, tai bent jau ženkliam nuvertėjimui. Apokaliptinės pranašystės, greičiausia, neišsipildys. Tačiau Europa ir galbūt visas pasaulis akivaizdžiai klimpsta į ekonominio sąstingio fazę. Bent jau tokia tikimybė šiuo metu yra pati didžiausia. Taigi Lietuvai reikia būti pasirengusiai atlaikyti dar vieną smūgį iš išorės. Po 2008–2009  metų krizės visą laiką augęs eksportas, nuo kurio esame labai priklausomi, traukiantis rinkoms, vėl ims mažėti. Sunkiau bus pasiskolinti ir pinigų. Ką esant tokiai situacijai turi daryti racionali visuomenė? Be jokios abejonės – susitelkti ir pasiruošti labiausiai tikėtiniems raidos scenarijams, kokie nemalonūs jie bebūtų. Sąmoningai pabrėžiu: visuomenė, o kartu su ja ir valdžia. Jeigu naują krizės bangą pasitiksime su tokiu pačiu susiskaldymu ir nepasitikėjimu visais, Lietuvos laukia liūdni laikai. Prie ir taip valstybės tvarumui pavojingo kasmetinio 50 tūkstančių emigrantų srauto prisidės naujų nusivylėlių.


Kaune žiba Smaragdinė Kalėdų eglė

Kauno Rotušės aikštėje –
smaragdo spalvos Kalėdų
eglė iš plastiko butelių

Pirmąjį gruodžio sekmadienį Kauno Rotušės aikštėje buvo įžiebta pagrindinė miesto eglė. Šventinį koncertą išvydo ne tik minios į aikštę susirinkusių kauniečių, bet ir tūkstančiai tiesioginę renginio transliaciją stebėjusių LNK televizijos žiūrovų.

Trečius metus iš eilės pagrindinę miesto eglę puošusi menininkė Jolanta Šmidtienė šiemet pasirinko itin originalią idėją. 13 metrų aukščio eglė buvo sukurta iš 40 tūkst. plastiko butelių. „Smaragdo spalva – visais atvejais gera. Žalia spalva tai ramybė, gamta, ekologija, – teigė J.Šmidtienė. – Kaip ir pernai, visi norintys galės užeiti į vidų, kur miestiečius pasitiks „Veidrodžių karalystė“, pagaminta iš daugybės veidrodinių žaisliukų. Čia kauniečiai galės palikti savo linkėjimus. Daug dėmesio skyrėme eglutės viršūnei. Šį kartą pasirinkome žvaigždę. Aštuoni lazerio spinduliai skleidžia šviesą tiek į viršų, tiek į žemę“.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija