2014 m. kovo 21 d.    
Nr. 12
(2083)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai

Ir jaunam, ir senam – Kaziuko mugė kiekvienam

Kaziuko mugės Jonavoje akimirkos

Autorės nuotraukos

Kovo 4-ąją šiemet buvo ne tik tradiciškai minima Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena, bet drauge švenčiama ir viena smagiausių žiemos ir pavasario sandūros švenčių – Užgavėnės.

Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapija, prieš keletą metų klebono kun. Audriaus Mikitiuko iniciatyva pradėjusi organizuoti Kaziuko mugę miesto gyventojams, šiemet liko ištikima savo pačios sukurtai tradicijai. Šv. Kazimiero minėjimo iškilmė buvo pradėta švęsti šv. Mišiomis, po kurių visi miesto gyventojai buvo kviečiami atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir pasimėgauti mugės siūlomomis pramogomis.

Mugėje šeimininkavo personažai Marceliukė ir Anupras, kurie susirinkusiuosius kvietė šokti liaudiškus šokius, pasivaržyti smagiose atrakcijose ir dalyvauti loterijoje – pastarojoje buvo galima laimėti „Aukso puodą“. Mugės dalyvių laukė maloni staigmena – atlikėjo Arvydo Vilčinsko koncertas.

Ne tik linksmybės viliojo miestiečius, bet ir gardūs mugės kvapai. Parapijoje veikiančių organizacijų savanoriai pasirūpino troškintais kopūstais, grikių plovu, karštomis dešrelėmis, gardžia arbata – net Užgavėnių blynų buvo galima skanauti tiesiai nuo keptuvės. Karštus valgius siūlantys prekystaliai buvo gulte apgulti.

Be tradicinių mugės prekių – rūkytų dešrų, žuvų, saldainių ir raguolių, – šiemet kermošiaus lankytojai galėjo įsigyti netradicinių stiklo gaminių, įvairiaspalvių verbų, įvairių rankdarbių. Ne tik prekybininkai kvietė miestiečius pirkti patikusius gaminius – mugėje savo rankų darbo produktus siūlė įsigyti ir bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos (Batėgalos kaimo bendruomenė, VšĮ „Iššūkis jaunimui“, asociacija „Jonavietė“ ir kt.).

Kaziuko mugė, pasak klebono kun. A. Mikitiuko, bus organizuojama ir kitąmet: „Miestiečiai šios mugės kasmet laukia, o mums labai malonu dovanoti tokią šventę“.

Birutė Steponavičiūtė

Jonava
Autorės nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija