2015 m. lapkričio 27 d.    
Nr. 44
(2164)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai

Apie piligrimus ir Eucharistijos stebuklus

ŠIAULIAI. Lapkričio 8 dieną čia pristatytas naujasis Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio nuotraukų kalendoriaus 2016 metams. Pirmiausia Šiaulių vyskupas Katedroje vadovavo šv. Mišioms, koncelebravo klebonas kun. Egidijus Venckus ir svečias iš Kauno kun. Gintaras Vincentas Tamošauskas OFM Cap. Melstasi už Šiaulių vyskupiją ir ypač už piligrimus, nuo gegužės 5 iki spalio 16 dienos pėsčiomis keliavusius iš Žagarės į Santjagą de Kompostela.

Po šv. Mišių rinktasi Pastoraciniame centre. Piligrimai pasidalino beveik pusę metų trukusios kelionės įspūdžiais. Grupės vadovas Gintaras Naudžiūnas pasidžiaugė, jog šia piligrimine kelione nutiestas naujas Šv. Jokūbo kelias nuo Žagarės, pro Kryžių kalną, iki Santjago de Kompostela. Naująjį Šv. Jokūbo kelią sudaro 4500 km. Sunku buvo ryžtis tokiai ilgai kelionei, tačiau Dievas padėjo. Vadovas džiaugėsi didele Šiaulių vyskupo parama. Jis dažnai skambino, teiravosi, kaip sekasi, stiprino padrąsinimo žodžiu. Kelionėje, anot, piligrimų, būta visko. Lietuvoje ir Lenkijoje, kurioje vadovaujamasi nuostata „piligrimas į namus, Dievas į namus“, lydėjo didelis dėmesys ir parama. Vokietijoje ir Prancūzijoje buvo sunkiau. Europiečiai išgyvena dvasinę krizę. Pavyzdžiui, buvusioje VDR, tėra 2–3 proc. tikinčiųjų. „Buvo dienų, kai net kelis šimtus kilometrų teko važiuoti, kad galėtume dalyvauti šv. Mišiose“, – pasakojo piligrimai. Šv. Mišios buvo svarbi kiekvienos kelionės dienos dalis. „Be šv. Mišių nebūtų buvę tokių rezultatų“, – sakė G. Naudžiūnas. Piligrimai tradiciškai nešė kryžių, Švč. Mergelės Marijos, šventųjų statulėles. Grįžę iš ankstesnių kelionių pasakodavo, jog pritrūkus jėgų imdavo nešti kryžių. Į šią kelionę buvo pasiėmę ir Dievo tarnaitės Barboros Žagarietės paveikslą. Tad, esant įvairiems sunkumams, kreipdavosi ir į ją. Vieni džiaugėsi sumažėjusiais skausmais, kiti, – kad padėjo išspręsti problemas.

„Dabar turime fix idėją, – sakė kelias atkarpas kartu ėjęs kapucinas brolis Vincentas, – apnešti kryžių aplink pasaulį. Reikia laiminti pasaulį“. Pagrindinė mintis, kurią iš kelionės parsivežė piligrimai, – nepasiduoti šiandieniniam nerimui, tikėti, jog Dievas, atėjus tinkamam laikui, išspręs visas problemas. Visiems sergantiems piligrimai siūlė imti kryžių ir išeiti į piligriminę kelionę.

Paskui naująjį savo nuotraukų kalendorių 2016 metams pristatė Šiaulių vyskupas E. Bartulis. „Mūsų gyvenimo šaltinis yra Eucharistija, – sakė Šiaulių vyskupas. – Todėl 2016 metų kalendoriaus pavadinimas – „Eucharistijos stebuklai“. Yra minimi 153 pasaulyje įvykę Eucharistijos stebuklai, kurių metu Dievas vienaip ar kitaip patvirtino realų Kristaus Kūno ir Kraujo buvimą konsekruotoje Ostijoje ir Vyne. Dvylikos šių stebuklų liudijimų fragmentai užfiksuoti naujojo kalendoriaus nuotraukose“. Šiaulių vyskupas vietoves, kur yra įvykę Eucharistijos stebuklai, lankė bei fotografavo piligriminių kelionių metu. Vienoje iš stebuklo vietų – Orviete (Italija) – vyskupas sakėsi buvęs net tris kartus, paskutinį kartą spalį. Pasidalinęs kelionių įspūdžiais, iškėlęs Eucharistijos reikšmę, ganytojas pabrėžė: „Kiekvieną kartą, kai vyksta šv. Mišių auka, vyksta šis stebuklas“.

Giesmėmis pristatymą iliustravo „Šv. Cecilijos ansamblis“, vadovaujamas Rolandos Kalakauskienės.

Inesė Ratnikaitė

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija