2016 m. vasario 19 d.    
Nr. 7
(2174)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Apdovanojo išradingai švenčiančius vaikus

Lietuvos Respublikos prezidentė
Dalia Grybauskaitė Vilniaus
lopšelyje-darželyje „Pasakaitė“
Roberto Dačkaus (lrp.lt) nuotrauka

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė vasario 15 dieną, pirmadienį, lankėsi Vilniaus lopšelio-darželio „Pasakaitė“ surengtoje Vasario 16-osios šventėje ir apdovanojo išradingai valstybės atkūrimo dieną šventusius vaikus. Prezidentė drauge su vaikais giedojo himną, rašė palinkėjimus Lietuvai ir puošė jais tautišką medį. „Valstybės gimtadienis suvienija visą šalį, o išradingai šią dieną mini visame pasaulyje esantys Lietuvos piliečiai – nuo pačių mažiausių, laisvoje Lietuvoje gimusių vaikų iki 98 metų šalies istoriją menančių senjorų. Tai diena, kuri įprasmina mūsų Laisvę ir Nepriklausomybę. Lietuva gyva, nes meilę Tėvynei visada nešiojamės savo širdyje“, – sakė Prezidentė.

Ji jau ketvirtus metus inicijuoja akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, kurios tikslas – suburti žmones sumaniai švęsti valstybės gimtadienį, paskatinti bendruomenėse ir šeimose minėti šią Lietuvos valstybei reikšmingą datą.

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pasakaitė“ lavinami vaikai kasmet linksmai ir išradingai švenčia Vasario 16-ąją. Bendruomenė į savo veiklą yra įtraukusi tremtinių bendruomenę ir kitas ugdymo įstaigas – lenkiško darželio-mokyklos „Vilija“ ir pradinių mokyklų „Pelėda“ ir „Vyturys“ vaikus.

Šiame darželyje vaikai lavinami pagal etninę meninę programą, puoselėjamas senosios tradicijos, švietimo įstaigoje įrengtas liaudies buities muziejus, etnokultūrinės grupės, vaikai mokomi liaudies amatų, dainų.

Akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ sulaukė beveik 400 sumanių iniciatyvų kūrybingai ir prasmingai minėti Valstybės atkūrimo dieną.

Išradingai Vasario 16-ąją šventusios mokyklos rengė, koncertus, įvairias akcijas, protų mūšius, gamina ypatingas trispalves, organizuoja žygius. Renginiai mokyklose ir darželiuose skatino pilietinį mąstymą, ugdė tautiškumo ir bendruomeniškumo jausmą.

Originaliausiai Valstybės atkūrimo dieną paminėjusius šalies vadovė tradiciškai pakvietė į specialų renginį Prezidentūroje ir įteikė Lietuvos trispalvę.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija