2016 m. gegužės 13 d.    
Nr. 19
(2187)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Šventojo Sosto palaikymas svarbus Europai ir Lietuvai

Kardinolas Pietras Parolinas
Antakalnio kapinėse padėjo
gėlių Sausio 13-osios aukoms
Džojos Gundos BARYSAITĖS nuotraukos

Gegužės 9 dieną, pirmadienį,  Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu ir įteikė jam valstybės apdovanojimą. Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius kardinolui įteiktas už asmeninį indėlį aktyviai plėtojant ir įtvirtinant Lietuvos bei Šventojo Sosto santykius, stiprinant politinį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Prezidentės teigimu, Šventojo Sosto palaikymas visuomet buvo ir išlieka svarbus Lietuvai. Sunkiausiu okupacijos ir priespaudos laikotarpiu Vatikanas rėmė Lietuvos žmonių laisvės siekį, stiprino drąsą ir pasiryžimą vieningai kurti nepriklausomą valstybę. Šiandien Europai susiduriant su išbandymais jos saugumui ir vienybei, Šventojo Sosto moralinė lyderystė įpareigoja nebijoti ir toliau ginti laisvę bei taiką, saugoti žmogiškąjį orumą Europoje ir už jos ribų. Prezidentė su aukštu Vatikano pareigūnu aptarė Lietuvos ir Šventojo Sosto bendradarbiavimą bei pakartojo Lietuvos žmonių kvietimą Popiežiui Pranciškui atvykti į mūsų šalį. Šalies vadovė Šventąjį Tėvą apsilankyti Lietuvoje pakvietė ir oficialaus vizito Vatikane metu, 2015 metų spalį. Praėjusią savaitę šalies vadovė dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje Vatikane, kurioje Popiežiui Pranciškui buvo įteiktas Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas. Prezidentė irgi yra šio apdovanojimo laureatė. Susitikime su kardinolu šalies vadovė pabrėžė aktyvų Bažnyčios vaidmenį skleidžiant pakantumo ir gailestingumo žinią visuomenėje, padedant patiems pažeidžiamiausiems žmonėms. Bažnyčia ir jos organizacijos taip pat prisideda prie Prezidentės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“, kuria siekiama padėti smurtą, priklausomybes kenčiantiems žmonėms, skatinti įsivaikinimą ir globą, stabdyti patyčias ir savižudybes. Tarptautinės taikos ir teisingumo stiprinimas yra vienas svarbiausių Šventojo Sosto prioritetų. Šalies vadovė su Vatikano valstybės sekretoriumi aptarė grėsmes regiono ir visos Europos saugumui, kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje ir pagalbą šios šalies žmonėms. Vatikanas smerkia karinę agresiją, ragina sustabdyti tarptautinės teisės pažeidimus, o visus Europos tikinčiuosius – prisidėti prie humanitarinės pagalbos Ukrainai. Lietuva aktyviai padeda Ukrainos žmonėms. Nuo Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuvos suteikta humanitarinė parama šiai šaliai ir joje dirbančioms Jungtinių Tautų, Raudonojo Kryžiaus organizacijoms siekia 1 milijoną eurų.


Išteisintas KTU direktorius Bronislovas Burgis

Bronislovas Burgis

Buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius, žinomas pedagogas Bronislovas Burgis gegužės šeštąją buvo išteisintas, panaikinus žiaurų Kauno apylinkės teismo sprendimą jo atžvilgiu. Kauno apygardos teismui išnagrinėjus B. Burgio apeliacinį skundą, Kauno apylinkės teismo, nuteisusio pedagogą laisvės atėmimu, verdiktas buvo panaikintas ir B. Burgis išteisintas. Išgirdęs apygardos teismo nutartį buvęs KTU direktorius sakė: „Visuomenė seniai įvertino mano poelgį, mano gyvenimą ir mano 25 metus gimnazijoje. Aš tai vertinu kaip pamoką visai Lietuvai, visai valstybei – daugiau taip nedarykite. Ir tu, valstybe, daugiau taip nedaryk: nei jūs, Švietimo vadai, nei jūs, teisėsauga, nei jūs, žiniasklaidos atstovai. Nedarykite taip. Kiekvienas žmogus yra gyvas ir nė vieno negalima naikinti. Pusantrų metų patyčių, pusantrų metų melo ir dabar išteisinimas. Ir kas iš to? Jūs man sugrąžinsite mano gimnaziją?“


Kaune atidaryta V. Adamkaus biblioteka-muziejus

Kauno arkivyskupas Lionginas
Virbalas sakė, kad ši biblioteka
yra širdis

Istoriniame pastate Kauno centre (S. Daukanto g. 25) balandžio 29-ąją duris atvėrė atsinaujinusi Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. Atidarymo iškilmėse dalyvavę aukšti šalies pareigūnai ir miesto vadovai vieningai teigė, kad tai – neeilinė diena Kaunui ir visai Lietuvai. Tarp Laisvės alėjos ir Vienybės aikštės esančiame pastate tarpukariu veikė Užsienio reikalų ministerija, o vėliau – VDU išeivijos studijų centras. Bibliotekos-muziejaus ekspoziciją sudarys Prezidento nuotraukos, archyvinių dokumentų ir apdovanojimų kolekcijos, V. Adamkaus bibliotekos bei Vytauto didžiojo universiteto fonduose sukaupti lietuvių išeivijos dailės kūriniai.

V. Adamkus dėkojo Kauno miesto vadovams, Premjerui, Vytauto Didžiojo universiteto rektoriams, bendruomenei ir visiems rėmėjams, padėjusiems įgyvendinti šią idėją. Jis tikisi, kad tai pasitarnaus stiprinant jaunimo žmogiškumo ir tautiškumo idėjas: „Jei tai padės žmonėms suvokti savo tautos, valstybės ir laisvės vertę, aš tikrai būsiu laimingas. Esu laimingas ir šiandien būdamas tarp jūsų. Labai norėčiau, kad ši biblioteka-muziejus būtų svetinga ir atvira, o kiekvienas čia apsilankęs jaustųsi ne svečiu, bet savu, laukiamu ir reikalingu žmogumi. Linkiu, kad čia ne tik būtų saugomos knygos, dokumentai ir kiti istorinę vertę turintys daiktai, bet atsirastų vietos ir profesiniam, intelektualiniam, dvasiniam ir patriotiniam tobulėjimui“.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija