2018 m. kovo 16 d.
Nr. 11 (2278)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

MŪSŲ
RĖMĖJAS

Lietuvos kūrėjai


XXI Amžius


Vydūno metai

Biblioteka pakvietė į spektaklį

Bronius VERTELKA

Spektaklio scenarijaus autorė
ir režisierė Audronė Palionienė

Scena iš spektaklio „Amžinasis keleivis“

Vasario 28-ąją Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkusiems žiūrovams Ramygalos kultūros centro suaugusių mėgėjų teatras „Ąžuolynė“ parodė spektaklį Vydūno kūrybos motyvais „Amžinasis keleivis“, skirtą šio žymaus pamario krašto šviesuolio , rašytojo, mąstytojo 150-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Spektaklį, kuriame svarbios aktualios emigracijos, lietuvybės temos, režisavo Audronė Palionienė. Kartu ji – ir jo scenarijaus autorė. Rinkdama medžiagą vaidinimui ji kaupė ją iš įvairių veikalų, straipsnių. Spektaklį ruošėsi parodyti liepos 4-ąją Vilniuje dainų šventės Teatro dieną. Bet įvyko taip, kad pirmiau jį pamatė tie, kas nepamiršta kelio į biblioteką.

Žiūrovų buvo tiek, kad prireikė papildomų kėdžių. Aišku, įtakos tam turėjo ant paradinių durų iškabintas kvietimas. Ramygaliečiai artistai nenuvylė. Užtat vaidmenų atlikėjams negailėta plojimų ir gėlių.

Ypač ryškus buvo Vydūno vaidmuo, į kurį subtiliai sugebėjo įsijausti kultūros centro kaimo kapelos „Ramgala“ vadovas Virginijus Kazlauskas. „Jis yra viskuo kaip Vydūnas: savo vidine šviesa, savo gyvenimo būdu, savo nesumeluotu teisingumu. Niekas kitas taip gerai nebūtų jo suvaidinęs kaip jis“, – liaupsių kolegai nešykštėjo spektaklio autorė ir režisierė A. Palionienė.

Rajono vicemeras Antanas Pocius kalbėjo, jog Vydūno mintys, pasakytos prieš 100 ar daugiau metų, ir šiandien tebėra aktualios, todėl šį spektaklį galima žiūrėti ir 10 kartų. Iš jo vicemeras linkėjo semtis dvasinės šviesos. Tai, kad Ramygalos artistai sugebėjo parodyti tokį išmintingą, alsuojantį meile Tėvynei, patriotišką, kaip ir dera šiems metams, vaidinimą, džiaugėsi rajono tarybos narė Violeta Grigienė. O kad Ramygaloje sugeba surasti talentingų artistų, jiems atverti akis siekiant profesionalumo, ji dėkojo režisierei A. Palionienei.

Šiltą žodį dalyvavusiems renginyje tarė ir viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė.

Renginiai iš ciklo „Gyvo žodžio vakarai“ numatyti kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį 17 val. Jų tikslas – atsigręžti į lietuvių literatūrą, gal kartais ir nuo jos nupūsti dulkes. Tai bus pateikta netradiciškai, ieškant kažko naujo, svarbaus, geresnio. Reikia ne spėlioti, kaip tai atrodys, bet užsukti į po rekonstrukcijos išgražėjusią biblioteką. Jos durys visiems atviros.

Panevėžys
Autoriaus nuotraukos

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija