2018 m. gegužės 4 d.
Nr. 18 (2285)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai
2018 metai

Kultūros ministerijos premijos geriausiems bibliotekininkams

Vilnius. 18-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ atidarymo metu kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apdovanojo geriausius 2017 metų bibliotekininkus ir įteikė jiems premijas už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje bei išskirtinius profesinius laimėjimus per praėjusius metus. Ministrė sakė: „Bibliotekos šiandien yra tapusios bendravimui ir bendradarbiavimui, pokyčiams bei inovacijoms atviromis kultūros įstaigomis, be kurių neįsivaizduojame visaverčio mūsų visuomenės ir ypatingai regionų bendruomenių gyvenimo. Kiekvieno bibliotekininko vidinė motyvacija siekti pažangos, profesionalumas, kūrybingumas ir pasišventimas savo misijai yra pagrindinis faktorius tam, kad mūsų bibliotekos ir toliau klestėtų“.


Perskaityti šimtą knygų – ne riba

Akcijos nugalėtojai (iš kairės):
Smėlynės bibliotekos skaitytoja
Marija Milda Bagdonienė, Alfonso
Lipniūno progimnazijos
septintokas Domas Gintautas
ir „Aušros“ progimnazijos
trečiokė Dija Šapnagytė

PANEVĖŽYS. Muzikiniame teatre vyko Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inicijuotos originalios skaitymo skatinimo akcijos su patriotizmo prieskoniu „100 knygų – ne riba!“ baigiamasis renginys. Visus metus trukusios akcijos metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviesti kartu siekti rekordo – perskaityti 100 ar daugiau pasirinktų lietuvių autorių knygų. Akcija „100 knygų – ne riba!“ buvo siekiama ne tik aktualinti daugumos primirštą lietuvių autorių kūrybą, bet ir puoselėti istorinę atmintį, skatinti pilietiškumą.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtoje skaitymo skatinimo akcijoje siekti rekordo panoro beveik šimtas panevėžiečių: tinklo bibliotekų skaitytojai (21 suaugęs, 25 vaikai), Panevėžio pataisos namų skaitytojų klubo moterys (15) ir Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ ikimokyklinukų grupė (30). Visi kartu jie perskaitė net 2165 lietuvių autorių kūrinius.


Metų laikai paveiksluose

Bronius VERTELKA

Iš kairės: bendruomenės
pirmininkė Rasa Marozienė,
parodos autorė Danutė Ulienė
ir bibliotekininkė Marytė Čeponienė

RAMYGALA. Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ramygalos filiale atidaryta tautodailininkės Danutės Ulienės naujausių tapybos darbų paroda „Metų laikai“. Tai – pirmas renginys iš ciklo „Susitikimai praeities laike: dialogas tarp praeities ir dabarties“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Ramygaloje gimusiems, gyvenusiems, dirbusiems įžymiems žmonėms paminėti.

Bibliotekininkė Marytė Čeponienė pasiūlė VšĮ „Menų sala“ 2015 metais Panevėžio televizijai parengtą video pasakojimą apie tautodailininkę D. Ulienę. Prieš 35 metus su šeima iš kaimo nuo Vadoklių persikėlusiai gyventi į Ramygalą reikėjo dairytis, iš ko pragyventi. Įsidarbinusi vaikų darželyje iš bendradarbių sužinojo apie pynimą iš vytelių. Tai buvo didžiulis atsitiktinumas, galimybė papildomai prisidurti prie atlyginimo. Savarankiškai nupynusi pirmąją lėkštutę, nudžiugo. Vadinasi, ir ji sugeba. Jau regėjo, ką pati norėtų sukurti. Taip gimė pinti angelai, paukščiai. Svarbiausia buvo, kad tas darbas teikė malonumą. D. Ulienė dalyvauja kasmet rengiamoje Panevėžio krašto tautodailės darbų parodoje Panevėžio dailės galerijoje ir jai pateikia vis naujų savo kūrinių. Antri metai D. Ulienė važinėja į Panevėžį norėdama perduoti savo turtingą pynimo iš vytelių patyrimą neįgaliesiems vaikams.


Fotografijose – Tilžės bažnyčia ir lietuviai

ŠILUTĖ. Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta fotografijų paroda „Tilžės bažnyčia – lietuvių bendruomenės gyvenime“. Parodos autorius – pagėgiškis žurnalistas, poetas, fotografas, muziejininkas, Mažosios Lietuvos krašto žinovas Eugenijus Skipitis. Į renginį atvyko ir Lietuvos Respublikos konsulas Sovetske dr. Bronius Makauskas.

Renginį vedusi Aldona Norbutienė, pristačiusi svečius, suteikė žodį parodos autoriui E. Skipičiui. Šis sakė: „Per fotoaparato ieškiklį nėra lengva pagauti tas nuotaikas, kurios atsiranda Tilžės ar kitos parapijos tikintiesiems bendraujant su Bažnyčia, ypač kai gyveni kitoje Nemuno pusėje, kai prie bendruomenės ir Bažnyčios gali prisiliesti tik epizodiškai, netikėtai atsidūręs kokiame nors renginyje, bendruomenės pobūvyje ar tiesiog būdamas Tilžėje atėjęs į bažnyčią pasidžiaugti kun. Anupro Gauronsko skleidžiama dvasios šviesa. Vargu, ar man pavyko nufotografuoti tą dvasios spindesį, tačiau jaučiu, kad Tilžės lietuvių bendruomenės ir Bažnyčios gyvenime atradau dvidešimt penkias sekundes, kurios įprasmina šio krašto sudėtingo likimo žmones“, – kalbėjo fotografas ir pridūrė, kad visi mes esame truputį abejingi Kaliningrado srityje gyvenantiems lietuviams, o juk jų bendruomenė sensta, lietuvybė mažiau puoselėjama. Tęsdamas mintį, E. Skipitis kalbėjo: „Mes, gyvenantys pasienyje, įsipareigojame fiksuoti už upės gyvenančių tautiečių buities kasdienybę. Liūdna gaida nėra atsitiktinė – nuodėmingai jaučiu, kad dėl to, kas ten vyksta, esame kalti ir mes. Dabartinė valdžia nieko nedaro, kad ten palaikytų lietuvybę. Gyvename pernykščio sniego metais“. Parodos autorius atviravo, kad nuotraukose stengėsi užfiksuoti, kas vyksta Tilžės bendruomenėje, kaip klebonas atlieka savo pareigas, kai kurios nuotraukos yra iš bažnyčios archyvo. Pasidžiaugė, kad dabartinis konsulas B. Makauskas rūpinasi koncertais, susitikimais, parapijos namuose vyksta parodos, organizuojamos šventės.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija