2018 m. gegužės 18 d.
Nr. 20 (2287)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

MŪSŲ
RĖMĖJAS

100 metų – tūkstančiai žygių...


XXI Amžius


Žmogaus dvasia – neįveikiama

Per akciją „Darom 2018“ sutvarkytas pažintinis takas Kalniškėje

Jungtinė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos, Lazdijų kultūros centro ir Lazdijų informacinio turizmo centro darbuotojų bei jaunųjų šaulių komanda „Darom 2018“ veiklas šiemet perkėlė į Kalniškės mišką. Jų tikslas – sutvarkyti šiame miške rengiamą edukacinį pažintinį taką.

Sėkmingo darbo linkėjo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi dalyvių iniciatyva sutvarkyti ir naujai įprasminti Kalniškės mūšio vietą, kuri yra didingos kovos už Lietuvos laisvę simbolis, tad jo išsaugojimas yra svarbus ne tik Lazdijų kraštui, bet ir visai šaliai.

Jungtinė akcijos „Darom 2018“ dalyvių komanda bendromis jėgomis sutvarkė ir paženklino Kalniškės mūšio vietos pažintinį taką, kuriuo netrukus galės keliauti krašto gyventojai, ekskursantai bei turistai. Žygiuojant šia trasa bus galima ne tik praeiti partizanų takais, prisiminti istoriją, sudėtingą rezistencinių kovų laikmetį, bet ir išgirsti įdomius, mažai kam žinomus faktus apie Kalniškės kautynes. Šio pažintinio tako įkūrimo idėjos autorius – iš Lazdijų krašto kilęs karininkas plk. ltn. Rimantas Jarmalavičius. Tokio tako tikslas yra įprasminti laisvės kovotojų žygius ir siekti, kad Kalniškės miškas, kaip didžiausio sėkmingo partizanų mūšio vieta, taptų traukos objektu turistams bei edukacijai. Tikimasi, kad patirtinis mokymasis jaunajai kartai padės geriau pajausti Kalniškės mūšio dvasią, įsivaizduoti ir patirti to meto gyvenimo sąlygas ir sunkią kovą už Lietuvos laisvę, leis organizuoti įvairesnių renginių, skatins turizmą ir aktyvesnį Kalniškės miško lankymą. Numatoma įrengti 6 km ilgio taką nuo paminklo partizano Lakūno žuvimo vietoje iki Kalniškės mūšio memorialo.

Pagal Lazdijų rajono savivaldybiės informaciją

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija