2018 m. birželio 1 d.
Nr. 22 (2289)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai
2018 metai

Žaizdos

Pagerbti Lietuvos partizanai

Gegužės 13-ąją, sekmadienį, Veiviržėnų seniūnijoje, Šarkiškių miškelyje, prie Švč. Mergelės Marijos skulptūros, jau penktus metus vyko renginys „Atmink tą laiką“, skirtas partizanams, tremtiniams pagerbti. Šiemet paminėtos ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metinės. Renginį organizavo Klaipėdos rajono Savivaldybės tarybos narys, Gargždų miesto garbės pilietis Česlovas Tarvydas kartu su Šilutės dekanato dekanu ir Švėkšnos klebonu kun. Sauliumi Katkumi ir Gargždų dekanato dekanu kanauninku Jonu Paulausku. Marijos su kūdikiu skulptūrą pastatė Liucija Auškalnienė savo vyrui partizanui Juozui Auškalniui-Kudirkai atminti.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. Ji akcentavo atminties, istorijos suvokimo svarbą nūdienos kontekste, ypač jaunajai kartai.


Žaizdos

Partizanų takais žygiavo apie pusė tūkstančio žygeivių

Alytaus Jaunimo parke
vykusioje Partizanų pagerbimo,
kariuomenės ir visuomenės
vienybės dienoje susirinkę žmonės
pamatė parodomąją programą
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotrauka

Pėsčiųjų žygiu Alytaus rajono Punios šile pagerbti Lietuvos partizanai ir paminėtos Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metinės. Dvylikos kilometrų maršrutu žygiavo apie pusė tūkstančio žygeivių, kurie prie Dainavos apygardos vadavietės tylos minute, Lietuvos himnu ir gėlių puokštėmis pagerbė laisvės kovotojus.

Į žygį susirinko įvairaus amžiaus žmonės, šauliai, šeimos su vaikais, augintiniais. Kartu su žygeiviais partizanų takais ėjo Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemeras Arvydas Balčiūnas, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė ir pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, miesto savivaldybės vicemerė Valė Gibienė. Žygyje dalyvavo partizano A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė su vyru, dukra ir vaikaičiu. Punios šilu žygiavo daugiau kaip 30 Alytaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojų.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija