2010 m. birželio 9 d.
Nr. 44
(1829)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Prasidėjo XV Pažaislio festivalis

Kazimieras Dobkevičius

Solistai Jovita Vaškevičiūtė
, Joana Gedmintaitė, Edgaras
Montvidas ir Vytautas Juozapaitis
su Lietuvos valstybinio simfoninio
orkestro meno vadovu ir vyr.
dirigentu Gintaru Rinkevičiumi

Jau penkioliktą kartą Pažaislio bažnyčios varpas paskelbė muzikos festivalio pradžią. Festivalio dalyvius ir žiūrovus sveikino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ir Šv. Kazimiero seserų kongregacijos generalinė vyresnioji sesuo Lidija. Graži tradicija tęsiama. Apie Pažaislio muzikos festivalį jau plačiai žino muzikinė visuomenė.

Sezono atidarymo koncerte dalyvavo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius), Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas prof. Petras Bingelis, solistai Joana Gedmintaitė (sopranas), Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Edgaras Montvidas (tenoras), Vytautas Juozapaitis (baritonas).


Skambėjo poezija

Festivalio „Poezijos pavasaris“
laureatė Zita Mažeikaitė
Ričardo ŠAKNIO nuotraukos

Gegužės 16–28 dienomis Kaune vyko tradicinis festivalis „Poezijos pavasaris“. Baigiamajame šventiniame akorde, nuskambėjusiame Maironio literatūros muziejaus sodelyje, buvo paskelbta festivalio laureatė. Ja tapo poetė ir vertėja Zita Mažeikaitė, kuri buvo vainikuota ąžuolo lapų vainiku. „Gaila, kad dėl manęs nuskriaustas ąžuolas“... – pasakė laureatė ir paskaitė savo kūrybos.  Savo eilėraščius skaitė ir mintimis apie poeziją, meną dalijosi poetai Jonas Liniauskas, Erika Drungytė, Viktoras Rudžianskas, Aldona Ruseckaitė, kiti poetai.


XV Pažaislio muzikos festivalis Kauno IX forte

Rimantas KLEVEČKA

Kauno valstybinis choras kviečia
būti aktyvius ir prisijungti
prie istoriją prikeliančio renginio

Prasidėjusi vasara dovanoja naujus XV Pažaislio muzikos festivalio akordus. Birželio 13 dieną 16 val. Kauno IX forte įvyksiančiame Gedulo ir vilties dienai skirtame koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras  (vad. Modestas Pitrėnas) ir Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis) atliks Luigi Cherubini Requiem Nr. 1 c-moll. Koncertui diriguos prof. P. Bingelis.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija