2009 m. gruodžio 16 d.
Nr. 89
(1781)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai

Skelbia sveikos odos mėnesį

Zigmas Tamakauskas,

Poliklinikos stebėtojų tarybos pirmininkas

Kauno Dainavos poliklinikoje niekada netrūksta idėjų, kaip geriau rūpintis čia apsilankančių žmonių sveikata. Prieš kurį laiką registratūroje buvo įdiegta kompiuterinė sistema, atidarytas modernus jaunimo problemų centras, gauta naujos medicininės aparatūros, kuri leidžia žymiai greičiau ir tiksliau nustatyti ligos diagnozę. Medicinos personalas, vadovaujamas vyr. gydytojo, medicinos mokslų daktaro Giedriaus Andziukevičiaus, nuolat ieško būdų, kaip geriau padėti susirgusiems žmonėms. Todėl yra svarbu, kad tarp personalo darbuotojų vyrautų nuoširdūs santykiai, medicininės etikos neformalus supratimas, krikščioniška bendrystė. Čia petys į petį darniai dirba vyr. gydytojo pavaduotojai Anelė Čakstienė, neseniai greta medicininės specialybės įsigijusi ir teisės bei visuomenės sveikatos vadybos magistro kvalifikaciją, taip pat specialistus kuruojanti Roma Žilinskienė, Daiva Špiliauskienė, Jonas Urbonas. Būtina paminėti ir pacientų registracijos tvarkytoją Ingridą Varnienę, nuo kurios sumanumo priklauso visų poliklinikoje atsilankančių priėmimas, informacijos suteikimas bei nukreipimas pas gydytojus kokybė.

Poliklinikos darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją, tobulina medicininius įgūdžius, plečia akiratį. Prie akiračio plėtimo ir dvasingumo kėlimo savo darbo dalele prisideda ir Stebėtojų taryba, sėkmingai veikianti Lietuvos darbo federacijos kuopa, kuriai vadovauja gydytoja Rūtavilė Paurienė. Pritariant administracijai, ne vieną išeiginę dieną buvo surengtos pažintinės išvykos į istorines Lietuvos vietas, muziejus. Malonu, kad šiuose renginiuose dalyvauja nemažas būrys darbuotojų su savo šeimomis ar artimaisiais. Pačioje poliklinikoje gražia tradicija tapo minėti Lietuvos valstybės atkūrimo šventę – Vasario 16-tąją, kartu palydėti senuosius metus. Per tokius renginius pažymimi geriausi poliklinikos darbuotojai – jiems įteikiamos padėkos, atminimo dovanėlės.

Neseniai vykusiame bendrame poliklinikos Stebėtojų tarybos ir administracijos posėdyje nutarta šių metų Adventą pažymėti gerumo ženklu, skelbiant sveikos odos ikikalėdinį mėnesį – kauniečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl piktybinių odos apgamų.

Gydytoja dermatovenerologė Jolanta Urbštienė labai džiaugiasi paskelbta akcija, nes sergančių melanoma – itin pavojingu piktybiniu odos naviku, nuolat auga – kasmet nustatoma apie 200 naujų šios ligos atvejų. Ypač dažnai ji pasireiškia 25–30 metų amžiaus moterims. Gydytoja teigė, kad melanoma gali atsirasti iš odos apgamo arba iš odos dėmės. Svarbu atkreipti dėmesį, ar į apgamą panaši dėmė nėra vėžinis susirgimas. Neigiamos įtakos turi ilgas kaitinimasis saulėje, dabar madingi tarp jaunų mergaičių vadinamieji soliariumai. Šia liga gali susirgti ir vyresnio amžiaus žmonės, tačiau anksti diagnozavus piktybinius navikus, 97 proc. sergančiųjų pasveiksta.

Taigi pastebėjus nors menkiausius apgamo ar kitus odos pakitimus, būtina kreiptis į gydytoją. Aukštą kvalifikaciją turinčiai gydytojai Jolantai Urbštienei talkina taip pat prityrusios gydytojos Audronė Majerienė ir Lina Malinauskienė. Būtina išankstinė registracija.

Smagu, kad Kūdikėlio Jėzaus Gimimo šventė pasitinkama gerais darbais.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija