"XXI amžiaus" priedas apie gyvybės apsaugą Nr. 1 (14)

PRIEDAI

(atnaujinta)ARCHYVAS
2001 metai

Prancūzijos Aukščiausiasis Teismas patvirtino "teisę" negimti

Didelio atgarsio visuomenėje ir tarptautinėje žiniasklaidoje susilaukė Prancūzijos Aukščiausiojo Teismo 2001-ųjų lapkričio pabaigoje priimtas sprendimas, kuriuo Dauno sindromu sergančiam kūdikiui turi būti išmokėta visa piniginė kompensacija už tą žalą, kurią atnešė gimimas, nes neva nebuvo pakankamai atsižvelgta į jo "teisę" būti negimusiam. Kadangi 1995 metų sausį gimusiam vaikui dar per sunku suprasti tą "nuostolį", tai skundą teismui jo vardu buvo padavusi motina.


Airijoje bus dar vienas referendumas dėl aborto

Airijos ministras pirmininkas Bertis Ahernas 2001-ųjų spalio pradžioje pasakytoje kalboje per nacionalinę televiziją pranešė vyriausybės planus surengti referendumą aborto klausimu. Tai būtų jau trečias tautos nuostatos išreiškimas referendumu dėl negimusios gyvybės apsaugojimo šioje katalikiškoje Europos valstybėje, kuri nepriklausomybę paskelbė 1921 metais. Kaip pareiškė premjeras, dabar per referendumą bus klausiama nuomonės apie konstitucijos pataisą, numatančią, jog abortas bus leidžiamas tik gydytojams nustačius, kad nėštumas kelia tiesioginę grėsmę motinos gyvybei. Nacionalinis referendumas turėtų įvykti pavasarį.


Iš laiškų

Skaudūs praregėjimai

Aš esu jauna mergina. Jau daugiau kaip pusė metų mane kamuoja širdies sopulys. šį mėnesį galėjau pagimdyti kūdikį. Aš save prakeikiau, o kartu prašau ir Dievo atleidimo. Nežinau, kodėl aš tai padariau. Prisipažįstu, vaikus myliu beprotiškai. Dabar man neduoda ramybės sapnai. Kartais sapnuoju, jog ten buvo mergaitė, o kartais - berniukas. Sykį sapnavau jau paaugusią savo dukrelę, o ji man sako: "Mama, kodėl tu su manimi taip pasielgei?" Kada atėjo laikas gimdyti, aš susapnavau berniuką, tokį bejėgį, išblyškusį, nevalgiusį. Kadangi šnekėti jis dar negalėjo, tai savo žvilgsniu prašė pienelio, o aš neturėjau pinigų. Man labai norėjosi verkti, bet aš išėjau prašyti, kad kas duotų mano vaikui pienelio. Galbūt jis, vargšas, kitam sviete yra nevalgęs. Aš tiesiog nežinau nė ką galvoti.


Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija