„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.5 (286)

2016 m. gegužės 13 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Dovanotas gerumas vėžiu sergantiems vaikams

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka, ne pirmus metus dalyvaujanti socialinėje gerumo akcijoje „Spalvotas pavasaris“, skirtoje onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, kovo – balandžio mėnesiais kvietė panevėžiečius drauge megzti, nerti, siūti spalvingas bei jaukias kepuraites, skareles ar šalikėlius mažiesiems ligoniukams.

Akcija tikrai reikalinga ir svarbi – numegztos kepuraitės pridengia dėl chemoterapijos nuplikusių ligoniukų galveles ir neleidžia jiems išsiskirti iš bendraamžių.

Nors šiemet sulaukta kiek mažesnio panevėžiečių susidomėjimo akcija, visgi atsirado pakankamai daug neabejingų geradarių, panorusių sušildyti pavasarį onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Virbalais ir vąšeliais panevėžiečiai numezgė, nunėrė ar pasiuvo įvairiausių spalvų ir raštų kepurėlių, keletą šalikėlių. Paaukoti ir keturi ritinėliai siūlų. Suskaičiavome, kad visi kartu sunešėme daugiau nei 130 vienetų lauktuvių. Tiek gerumo spindulių iš Panevėžio miesto jau netrukus pradžiugins, papuoš ir sušildys mažuosius kovotojus.

Didžioji kepuryčių dalis atvežta iš „Šaltinio“ progimnazijos. Prisijungė ir bibliotekos skaitytojai. Itin aktyviai dalyvavo Diana Pšetulskienė iš „Rūtos“ lopšelio-darželio. Prie akcijos prisijungė ir Smėlynės bibliotekos rankdarbių klubo „Laumė“ narės. Savo laisvalaikio nepagailėjo bei į kvietimą atsiliepė ir kiti panevėžiečiai.

Biblioteka sulaukė pačiomis įvairiausiomis technikomis sukurtų – megztų, nertų, siūtų – vienspalvių, bei margų, medvilninių, lininių, švelnios vilnos kepurėlių, skarelių, berečių. Kiekvienas rankdarbis stebino kruopštumu, mielomis puošybos detalėmis: karoliukais, gėlytėmis, drugeliais, boružėlėmis, kaspinėliais, juostelėmis.

Prie kepurėlių panevėžiečiai nepatingėjo prikabinti ir nuoširdžiausių palinkėjimų – ryžto, ištvermės, paskatinimo greičiau pasveikti. Ligoniukams linkėta ir paprastų žmogiškų dalykų – šokinėti per balas, dūkti, siausti, draugauti, mylėti... „Iš silpnučių – į galingus, iš gležnučių – į stipruolius augti, stiprėti ir būti laimingam“, – tokius gražius žodžius mažiesiems kovotojams siunčia „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė.

Tikimės, jog visų mūsų rankomis pagamintos kuklios dovanėlės kartu su linkėjimais suteiks stiprybės ir padės sveikti visiems sergantiems vaikams.

Už gerumą, atjautą, dvasios šilumą ir palaikymą mažųjų ligoniukų ir jų artimųjų vardu nuoširdžiai dėkojame „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenei, p. Rūtai Pšetulskienei, savo skaitytojams, ir visiems, nelikusiems nuošalyje.

Indrė Lašinytė

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija